Autor: Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

To już trzecie zwycięstwo BM Stali Ostrów w lidze europejskiej!

2023-01-10 8:39

Bardzo dobry występ w lidze europy ENBL zanotował zespół Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, który wczoraj w wyjazdowym spotkaniu w Rydze, pokonał drużynę VALMIERA GLASS VIA Basketbols.

Trzecia wygrana Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski w tym sezonie ligi europejskiej ENBL. Tym razem podopieczni Andrzeja Urbana w Rydze pokonali zespół VALMIERA GLASS VIA Basketbols 94:71, a MVP spotkania został Aleksander Załucki. Zawodnik Stalówki, spędził na parkiecie 24 minuty. Zdobył 19 punktów, trafiając 4 z 7 rzutów za 3​.

Myślę, że tak jak w większości wygranych spotkań, narzuciliśmy swoje warunki, było widać dużą przewagę fizyczną pod koszem. Rywalem zostawiali też dużo miejsca, przez co otwieraliśmy grę za równo rzutami za trzy i z pod kosza. Troszeczkę przespana druga kwarta, przez co przeciwnik uciekł na dziesięć punktów, ale dobre wejście w drugą połowę pozwoliło nam wyjść na dwadzieścia punktów przewagi i utrzymać ten wynik do końca - mówi Aleksander Załucki, zawodnik BM Stali Ostrów.

załucki mvp

Na kolejne koszykarskie emocje nie będzie trzeba długo czekać, bo już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia - "żółto-niebiescy" zmierzą się z drużyną King Szczecin, rozpoczynając tym meczem rundę rewanżową Energa Basket Ligi.

Pierwszy gwizdek usłyszymy o godz. 19.30 w Arenie Ostrów.

Medialnie ostrowskich koszykarzy wspiera Radio Eska.