policja

i

Autor: BŹ

Sprawa kryminalna

To było podpalenie? Policja wyjaśnia okoliczności pożaru w Rososzycy

2023-06-14 12:56

To mogło być podpalenie - policja w Ostrowie Wielkopolskim ma pierwsze ustalenia w sprawie nocnego pożaru w ROSOSZYCY, w gminie Sieroszewice. Palił się dach dawnego pałacu, w którym obecnie są mieszkania socjalne. Z budynku ewakuowano 31 osób, w tym dziecko. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Przed południem - w związku z pożarem - został zatrzymany młody mężczyzna. Jak wiemy nieoficjalnie - z kryminalną przeszłością.

Policja ma teraz 48 godzin na postawienie mu zarzutów. A te dotyczyć mogą zniszczenia mienia o znacznej wartości i sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób.

Po pożarze - rodziny na razie nie mają dokąd wracać.

Noc i poranek spędziły w miejscowym Domu Seniora.

Teraz gmina szuka dla nich lokali zastępczych - mówi wójt Sieroszewic Anatol Piaskowski.

W tej chwili mieszkańcy są w Domu Senior. Mają tam miejsce przygotowane, część z nich tam nocowała, oczywiście nie wszyscy, bo część osób zalazła schronienie u rodzin. Tam zabezpieczyliśmy nocleg, herbatę, dziś rano- śniadanie. Teraz mamy spotkanie, żeby poszukać lokali ponieważ jest to problem. 16 rodzin - my lokali tyle nie mamy i będziemy musieli wynająć, żeby tych ludzi zabezpieczyć.

Starty po pożarze wstępnie oszacowano na 300 tysięcy złotych. Ale koszty remontu mogą być znacznie wyższe.

- Musimy podjąć się tego zadania, musimy znaleźć na to pieniądze - dodaje wójt. - Zresztą myśmy mieli w planach remont tego dachu, nawet złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu w ramach jednego z rządowych programów. Ale na razie nie mamy jeszcze informacji o rozstrzygnięciu konkursu. Na razie mieszkańcy muszę chwilę poczekać, byśmy mogli dla wszystkich zorganizować lokale zastępcze.

Śledztwo w sprawie pożaru prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie.

Quiz: czy rozpoznasz polskie miasto po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Miast
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE