tlen

i

Autor: pixabay

Tlen potrzebny! Szpital w Ostrowie zużywa go coraz więcej do leczenia chorych z COVID-19

2020-11-04 13:53

Kłopoty z tlenem w Ostrowie Wielkopolskim? Na te moment szpital braków nie ma ALE zużycie tlenu w ostatnich dniach wzrosło o połowę. A to może oznaczać kłopoty. Bo już niektóre szpitale w Polsce zgłaszają braki. A tlen jest niezbędny do leczenia chorych z COVID -19.

Pacjentów przybywa, więc i zapotrzebowanie na tlen jest największe od lat.Sytuacja jest dynamiczna, ale pod kontrolą. Na dziś.

-Ale wszystko może się zmienić - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z dostawami tlenu. Na ten moment dostawy są regularne, ale trzeba mieć świadomość, że w ostatnich tygodniach zużycie tlenu wzrosło o 50 procent. Firma, z którą mamy podpisaną umowę przetargową, tlen regularnie dostarcza i na ten moment tlenu nie brakuje. Ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i miejmy nadzieje, że nie ulegnie pogorszeniu.

Ostrowski szpital ma obecnie dwa oddziały zakaźne, na których jest 65 łóżek covidowych. Ma być jeszcze 50, które powstają na oddziale psychiatrycznym.

Ruszą, jeśli nie zabraknie sprzętu i personelu.

Bekowisko danieli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE