szpital ostrów

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Szpital w Ostrowie "prawie" w całości wyremontowany!

2021-01-27 14:23

W lutym powinien zakończyć się remont chirurgii ogólnej, w połowie roku ortopedia. Na modernizację czekają jeszcze tylko dwa oddziały szpitala w Ostrowie. To dawna neurologia i laryngologia. Ostatnie lata to prawdziwy inwestycyjny boom w placówce. A powiat wyłożył na remonty ponad 100 milionów złotych. Pieniądze dołożyła też Unia Europejska czy budżet państwa. A także sam szpital.

Temat najbardziej gorący to nowy blok operacyjny. Koszt to ponad 20 milionów. I 14 dało już państwo. W najbliższych tygodniach ogłoszony zostanie przetarg na prace budowlane, potem kolejny na wyposażenie. Blok - w nowym skrzydle szpitala - ma być gotowy za rok.

A jeszcze w tym roku nowe oblicze zyska chirurgia ogólna, tu remont już się kończy. Podobnie jak w nowej pracowni elektrofizjologii na kardiologii.

Prace ruszają natomiast na ortopedii, która ma być gotowa w wakacje.

Ostrowski szpital ma 16 oddziałów. I zdecydowana większość przeszła już modernizację i została doposażona.

Na swój moment czekają jeszcze dwa punkty - laryngologia i dawna neurologia.

Ostrowski szpital jest jednym z nielicznych w Polsce, który pozbył się długów. Ostatnie lata to także oddawanie milionów zaległości.

Ciężka praca i nie zawsze łatwe decyzje, i dyrekcji, i samorządu pozwoliła na spłatę ponad 20 milionów złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął szczepienia przeciw COVID-19