szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Szpital w Ostrowie "czeka" na piątą falę

2022-01-28 11:02

175 łóżek covidowych w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. To najwięcej w naszej części Wielkopolski. I na razie nie ma decyzji wojewody wielkopolskiego o zwiększeniu liczby miejsc. Ale wszystko może się zmienić, bo piąta fala pandemii coraz bardziej się rozkręca. Zgodnie z przewidywaniami - więcej pacjentów na szpitalnych oddziałach pojawi się za jakiś tydzień, dwa.

Na razie nie ma decyzji wojewody wielkopolskiego, by liczbę łóżek zwiększyć, ale ta w każdej chwili może zapaść.

175 łóżek dla pacjentów z covidem ma obecnie szpital w Ostrowie Wielkopolskim. To najwięcej w naszej części Wielkopolski. Obecnie obłożenie jest na poziomie 70 - 80 procent.

Ale piąta fala już się zbliża.

Obecnie mamy puste łóżka, ale każdy dzień sytuację może zmienić - mówi Adam Stangret, rzecznik szpitala w Ostrowie. - Obecne statystyki pokazują pozytywne wyniki testów, my tych pacjentów zapewne zobaczymy za tydzień, dwa. I są to - co jest zauważalne - coraz młodsi ludzie trafiają na oddziały covidowe. I przebieg jest inny. Bo trafiają do nas w stanie w miarę dobrym, a za chwilę są już pod respiratorem.

Na 175 miejsc, 15 jest z respiratorami. Obecnie połowa z tych ostatnich jest zajęta.

W naszym regionie łóżka dla pacjentów z covidem mają też m.i. szpitale w Ostrzeszowie czy Pleszewie.

Sonda
Czy chorowałeś na Covid-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE