Kolejna wygrana Stali Ostrów

Autor: Rafał Jakubowicz / Arged BM Stal Ostrów

Stal mocniejsza od Kinga! Debiut Simmonsa

2021-09-30 21:09

Arged BM Stal Ostrów wygrywa z Kingiem Szczecin 84:74. Mecz przyniósł kibicom sporo emocji, a wygrana nie przyszła łatwo drużynie aktualnych Mistrzów Polski. W barwach "Stalówki" zadebiutował Kobi Simmons. Zawodnik spędził na parkiecie niespełna 19 minut, zdobył 12 punktów. Miał też 2 zbiórki i 2 asysty.

"Stalówka" wygrała swój 3 mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Wygrana z Kingiem Szczecin nie przyszła jednak łatwo. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 20:23. Na przerwę jednak podopieczni Igora Milicicia schodzili już przy prowadzeniu 42:36.

W drugiej odsłonie King nie odpuszczał i cały czas starał się napsuć krwi drużynie z Ostrowa. Na 3:50 min przed końcem meczu przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania. Końcówkę lepiej rozegrała jednak Stal, która zapewniła sobie zwycięstwo w całym spotkaniu.

Zwycięstwo cieszy i choć sporo jest do poprawy, to są powody do optymizmu - zauważył trener "Stalówki" Igor Milicić

Widzę pozytywy w tym meczu. Nie pękliśmy kiedy przeciwnik trafił dwie trójki, czy akcję plus jeden. W ostatnich meczach zdarzało nam się, że głowy poszły w dół. Tym razem utrzymaliśmy się w grze dobrą obroną, zbiórkami w ataku czy rzutami. Na pewno to jest światełko w tuneli i chcemy na tym bazować w kolejnych przygotowaniach.

Teraz przed Arged BM Slam Stalą trudniejsze zadanie. Już w środę żółto-niebiescy rozpoczną rywalizację w Lidze Mistrzów. Na początek drużynę czeka mecz w Hiszpanii. Rywalem Baxi Manresa.