Spotkajmy się przy Baszcie Dorotce!

i

Autor: Informacja Turystyczna Kalisz/fb

Spotkajmy się przy Baszcie Dorotce!

2021-09-15 20:26

Spotkajmy się przy Baszcie Dorotce. Zachęca Informacja Turystyczna w Kaliszu. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 września. I ma rozpocząć cykl spotkań inspirowanych legendami kaliskimi.

Sobotnie spotkanie przy Baszcie w Kaliszu kończy Europejskie Dni Dziedzictwa i jednocześnie otwiera cykl wydarzeń „Symbole legend kaliskich”. Jako pierwsza zostanie zaprezentowana legenda „Ręce Anny” wraz z jej symbolem – dzwonkami. I z tej okazji odbędzie się wielki koncert na 500 dzwonków i próba bicia rekordu Kalisza!

Dzwoneczek jest tym motywem przewodnim całego wydarzenia. Mamy nadzieję, że państwo dołączą i razem z nami wezmą udział w koncercie na 500 dzwonków. A każdy, kto przyjdzie do nas ze swoim dzwonkiem, będzie mógł zwiedzić Basztę za darmo.

Mówi Michalina Bodusz z Informacji Turystycznej w Kaliszu.

To nie wszystko. Na uczestników czekają jeszcze inne atrakcje m.in. warsztaty i pokazy.

W programie mamy pokazy walk rycerskich, warsztaty szermierki. Będzie także stoisko łucznicze. Nie zabraknie również występów tanecznych. Zaprezentuje się zespół Calisia. Będzie spotkanie z drapieżnikami. Imprezę zakończymy uroczystym pasowaniem na rycerza.

Dodaje Anna Król z Informacji Turystycznej.

Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną w specjalnej grze przygotowanej przez Stowarzyszenie Stacja Inspiracja.A w dniach od 18.09-30.09 w dzwonnicy Sanktuarium św. Józefa będzie można obejrzeć wystawę dzwonków i dzwoneczków.

Szczegółowy program wydarzenia 18 września 2021 r. 

godz. 14:00 – 19:30 – zwiedzanie Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta wraz ze Skarbcem przy Sanktuarium św. Józefa; Akcja "zamień dzwonek na bilet"- kto przyniesie dzwonek na Basztę wchodzi za darmo.

godz. 15:15, 16:15, 17:15 – występy zespołu Calisia – tańce średniowieczne;

godz. 16:00 – warsztaty plastyczne dla dzieci (zapisy w Informacji Turystycznej);

godz. 17:00 – Wielki koncert na 500 dzwonków – próba bicia rekordu w ilości osób, grających jednocześnie na dzwonkach.

godz. 18:00 – Spotkanie z drapieżnikiem – jastrzębie; godz. 19:00 – Pasowanie na Rycerza.

Źródło: Spotkajmy się przy Baszcie Dorotce!