Społeczne Archiwum Kaliszan. Czym kaliszanie dzielą się najchętniej?

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu Społeczne Archiwum Kaliszan działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka

Społeczne Archiwum Kaliszan. Czym kaliszanie dzielą się najchętniej?

2022-05-04 16:02

To był „strzał w dziesiątkę". Mowa o Społecznym Archiwum Kaliszan, które działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Jak się okazuje kaliszanie chętnie dzielą się rodzinnymi pamiątkami, fotografiami i dokumentami.

Społeczne Archiwum Kaliszan powstało na początku lutego tego roku. Od tego momentu kaliszanie chętnie dzielą się swoimi rodzinnymi pamiątkami i nie tylko.

Mamy dokumenty i z zaboru rosyjskiego i zaboru pruskiego. Trafiają się również dokumenty z zaboru austriackiego. Mamy także paszporty, dowody osobiste, świadectwa pracy, książeczki wojskowe, samochodowe. Jeśli chodzi o zdjęcia, to są fotografie zarówno XIX-wieczne, jak i XX-wieczne. Myślę, że jakieś pojedyncze fotografie z XIX-wiecznych atelier fotograficznych Miasta Kalisza. To są zdjęcia  robione nie tylko u zawodowych fotografów, ale również z różnych uroczystości rodzinnych.

Mówi Monika Sobczak-Waliś, kierownik działu zbiorów specjalnych kaliskiej biblioteki.

Zgromadzone pamiątki i dokumenty można  póki co  oglądać w dziale zbiorów specjalnych, który znajduje się w bibliotece głównej przy ul. Legionów.

Quiz. Festiwale w PRL. Czy pamiętasz muzykę i gwiazdy tamtych lat?

Pytanie 1 z 10
1.Na festiwalu w Opolu piosenkę „Do zakochania jeden krok” śpiewał Andrzej Dąbrowski, który był doskonałym:
Źródło: Społeczne Archiwum Kaliszan. Czym kaliszanie dzielą się najchętniej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE