arged

i

Autor: Arged Rebud KPR Ostrovia/fb

piłka ręczna

Sezon ORLEN Superligi wystartuje w Ostrowie za dwa tygodnie. Polsat przeprowadzi transmisję z meczu. Bilety można już kupować.[POSŁUCHAJ]

2023-08-16 18:10

Arged Rebud KPR Ostrovia zmierzy się z Górnikiem Zabrze w pierwszym meczu nowego sezonu ORLEN Superligi Piłkarzy Ręcznych. Mecz w hali 3mk Arena będzie też meczem otwarcia. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów. Medialnym partnerem ostrowskiej drużyny jest Radio Eska.

Siedem wygranych sparingów i Szczypiorno Cup jako ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem. Arged Rebud KPR Ostrovia szykuje się do drugiego sezonu w Superlidze. Plan jest jeden – nie tylko się w niej utrzymać ale znaleźć się na dobrym miejscu w ósemce najlepszych drużyn, które zmierzą się w play-off.

Ostrowska drużyna od połowy lipca ostro trenuje przed nowym sezonem. A zespół, z nowymi zawodnikami, powoli się dociera.

Drużyna wygląda na razie obiecująco - mówi nam trener Maciej Nowakowski. - Staramy się, i to w każdym momencie, nie tylko w okresie przygotowawczym, ale i podczas sezonu, żeby było zdrowie. I żeby tych urazów było jak najmniej. Oczywiście to są różne urazy. Zawodnicy na pewno są zmęczeni, ostro trenujemy, te nogi na pewno są zmęczone i mogą być jakieś mikro urazy. Ale na razie jest ok. I to cieszy. Czekamy jeszcze na dwóch zawodników, którzy są kontuzjowani od końcówki poprzedniego sezonu, to jest na Kamila Adamskiego i Krzyśka Misiejuka, mamy nadzieję, że niedługo do nas wrócą. Patrzymy na razie szeroko na to, co się dzieje w naszym zespole. I ciężko pracujemy.

Pierwszy mecz już 30 sierpnia - mówi trener Maciej Nowakowski
kpr

i

Autor: Arged Rebud KPR Ostrovia/fb

Nowy sezon oznacza jednak zmiany w rozgrywkach. Do końca marca przyszłego roku drużyny rozegrają łącznie 26 meczów - a potem będzie play-off, w którym zmierzy się osiem najlepszych zespołów. I w tę ósemkę mierzy KPR Ostrovia.

Mamy swoje cele, na pewno - dodaje trener Nowakowski. - Ale dla każdego zawodnika najważniejsze to jest wygrać kolejny mecz. A bywa tak, że jeden się wygra a potem się przegra. Lub odwrotnie. Dlatego przygotowanie do każdego meczu to podstawa. I zdrowie. A jedna, lub dwie kontuzje mogą pokrzyżować plany.

Już pierwsze tygodnie będą bardzo intensywne – bo pięć spotkać rozegranych zostanie praktycznie w ciągu dwóch i pół tygodnia. Potem do przerwy świątecznej – drużyny rozegrają po 16 spotkań.

Pierwszy mecz w Ostrowie rozegrany zostanie w środę 30 sierpnia. I będzie to mecz otwarcia.

Telewizja Polsat przeprowadzi transmisję. O 18.00 Arged Rebud KPR Ostrovia zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Właśnie ruszyła sprzedaż internetowa biletów na to spotkanie.

Kciuki za ostrowską drużynę trzyma Radio ESKA!

Quiz z wiedzy ogólnej dla mistrzów nauki. Najwięksi inteligenci zdobędą 10/10!

Pytanie 1 z 10
Co jest przed kwadrylionem?