Serce z książkami

i

Autor: BŹ

"Serce z książkami" dla małych ostrowskich pacjentów

2021-07-06 13:12

​Serce z książkami dla małych pacjentów szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Nietypowa biblioteczka stanęła na oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Wielkopolskim Centrum Leczenia Oparzeń. Ufundowała ją kaliska fundacja MARTEL, która wsparła w ten sposób już także szpitale w Kaliszu, Sieradzu, Lesznie i Żorach.

Teraz na mapie "bibliotek w sercu" pojawił się Ostrów Wielkopolski - mówi dyrektor fundacji Małgorzata Starczewska.

Cieszymy się, że dzisiaj możemy naszą akcją "zarazić" małych pacjentów w Ostrowie. Każde dziecko otrzyma książkę i kolorowankę. Na własność. A całość będziemy uzupełniać średnio raz w miesiącu. Dziś przekazujemy 100 kolorowanek i 150 książek. W Ostrowie akcję razem z nami prowadzi RZZO, który przy okazji promowania czytelnictwa chce promować ekologię. Dlatego wśród książek pojawiły się te dotyczące dbałości o środowisko, uczące na przykład oszczędzania wody.

Obecnie na ostrowskiej chirurgii leczonych jest 10 małych pacjentów. W skali miesiąca jest ich około 150.

- Dzieciaki bardzo się cieszą - mówi lekarz Maciej GŁÓWCZAK

W imieniu pacjentów i personelu bardzo dziękujemy za książki. To świetna inicjatywa. Na pewno pomoże naszym podopiecznym w leczeniu i wracaniu do zdrowia. Czas też bardzo dobry, bo latem małych pacjentów jest więcej. Na oddziale leczymy dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Podobne biblioteczki mają już szpitale w Kaliszu (2), Sieradzu, Lesznie i w Żorach - po jednej.

W Ostrowie w akcję włączył się także Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów.

Raport z anteny 6.07, godz.10