piecho

i

Autor: UM Ostrów

Schronisko czeka generalny remont! Miasto przygotowuje przetrag!

2021-02-04 14:01

To będzie gruntowna modernizacja. Powstanie też - wyczekiwania długo - kociarnia. Ostrów rusza z remontem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Schronisko jest międzygminne, ale to na miasto spada główny ciężar jego prowadzenia. W tym roku wyda ono 3 miliony na prace w przytulisku.

Plany są ambitne. Miejsce ma przejść kapitalny remont. A po nim spełniać wszystkie warunki.

Bo dziś w placówce zdecydowanie brakuje miejsca. A o kociarnię walczą miłośnicy zwierząt od lat. Teraz te plany mają zostać zrealizowane.

Powstanie dodatkowe piętro, będzie nowy wybieg dla zwierząt - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa.

Nadbudujemy piętro. Tam będzie część socjalna, część biurowa oraz magazyn. Zostanie zmodernizowany szpitalik dla zwierząt. Na nowo zostanie zagospodarowany teren schroniska. Powstanie nowy wybieg dla psów. Całość zostanie ogrodzona i doświetlona. Będzie też fotowoltaika, która zapewni energię. Powstanie też miejsce dla kotów. Będą też nowe, kolejne kojce dla psów.

Miasto w schronisko inwestuje już od dłuższego czasu. Ale potrzeby są zawsze większe. A o remoncie placówki mówiło się od lat. I w tym roku miasto chce ten plan zrealizować.

W ubiegłym roku wydało ponad 150 tysięcy na odwodnienie terenu i nowe kojce.

42 - stanęły w grudniu - mówi szefowa przytuliska Agnieszka Nowicka

Psy zyskały dobre miejsce, są bezpieczne. Chronione od wiatru i mrozu. A latem od słońca. To niezwykle ważne dla nas, by zwierzęta którymi się opiekujemy miało dobre i godne warunki.

Obecnie miasto przygotowuje przetarg na wykonawcę głównego remontu, który prowadzony ma być w tym roku. W budżecie przygotowano 3 miliony złotych.

Na adopcję w przytulisku w Wysocku czeka ponad 150 psów i kotów.

Pod stadem jeleni załamał się lód