wiezienie

i

Autor: BŹ

Sąd Najwyższy zdecydował o losie "nożownika z Cerekwicy"

2022-07-07 11:27

DOŻYWOCIE. Sąd Najwyższy utrzymał karę dożywotniego więzienia dla Eryka J., który - w marcu 2018 roku - zamordował w Cerekwicy dwie osoby, a także chciał zabić swoją ciężarną narzeczoną i nienarodzone dziecko. Wcześniej najwyższą z możliwych kar dał mężczyźnie Sąd Okręgowy w Kaliszu, a potem Sąd Apelacyjny w Łodzi. Obrona chciała uchylenia wyroku w związku z nienależytą obsadą sądu. Ale Sąd Najwyższy nie przyznał jej racji.

To była jedna z najbrutalniejszych zbrodni ostatnich lat. I jej motyw zasługiwał na szczególne potępienie.

W marcu 2018 roku - Eryk J. wszedł do domu swojej narzeczonej i nożem brutalnie zabił jej rodziców. Ranił jej siostrę. Narzeczoną też chciał zabić oraz ich nienarodzone dziecko. Kobietę i chłopca udało się uratować. Adaś jednak zmarł po kilku miesiącach.

Wszystko to dlatego, że mężczyzna nie chciał być ojcem.

Dwa lata później Sąd Okręgowy w Kaliszu nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących i skazał Eryka J. na dożywocie. O przedterminowe zwolnienie może starać się po 40 latach. Ma też zapłacić ponad 150 tysięcy złotych zadośćuczynienia byłej narzeczonej i jej bliskim.

Obrona wyrok zaskarżyła. Ale Sąd Apelacyjny w Łodzi - nie uznał jej argumentów i podtrzymał decyzję sądu w Kaliszu.

Obrońcy złożyli kasację do Sądu Najwyższego.

W środę sąd ją odrzucił uznając za bezzasadną.

W swoim uzasadnieniu obrona m.in.zarzuciła nienależytą obsadę sądu I instancji w związku z wadliwym powołaniem członka składu orzekającego przez obecną Krajową Radę Sądownictwa.

Sąd Najwyższy nie zgodził z tym. I podtrzymał wyrok dożywocia dla Eryka J.

Wielki quiz o znakach zodiaku. Odpowiedz na te pytania, a my zgadniemy, jakim znakiem zodiaku jesteś

Pytanie 1 z 10
Jaka cecha charakteru najlepiej do Ciebie pasuje?