stadion

i

Autor: um ostrów

Miasto

Są miliony na ostrowski stadion

2023-10-11 10:11

Prawie 11 milionów złotych. Takie dofinansowanie pozyskał samorząd Ostrowa. Pieniądze trafią do puli na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy Kusocińskiego.

Pieniądze pochodzą z pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wniosek z Ostrowa znalazł się w gronie 35 wyróżnionych ministerialnym dofinansowaniem. 

Na modernizację stadionu lekkoatletycznego miasto czekało wiele lat. Prace już się rozpoczęły i potrwają blisko dwa lata. Całość kosztować ma ponad 28 milionów złotych, co oznacza, że to jedna z największych inwestycji w obiekty sportowe, jakie prowadziło miasto. Stadion będzie praktycznie pobudowany od nowa. Powstanie dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się całe zaplecze, ale też bieżnia do treningów całorocznych, sala konferencyjna i sala treningowa, miejsce na rehabilitację, szatnie, biura.

stadion

i

Autor: um ostrów

W ramach inwestycji powstanie także skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu młotem i dyskiem, skocznia do skoku wzwyż i rzutu oszczepem. Będzie też trybuna na 500 miejsc, zarówno dla gości jak i gospodarzy. Po zakończonym remoncie stadion będzie spełniał kategorię VA Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Taka kategoria oznacza, że na obiekcie mogą być rozgrywane zawody sportowe mistrzostw Polski czy mityngów ogólnopolskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE