obo

i

Autor: UM Ostrów

Rekordowa pomysłowość ostrowian. Prawie 200 projektów do OBO!

2021-08-04 14:15

Ostrowianie kolejny raz pokazali, że są twórczy i pomysłowi. I jak dać im wsparcie, to są gotowi na wiele. 191, czyli najwięcej w historii, projektów złożono do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybrane zadania realizowane mają być w roku przyszłym. Miasto, jak co roku, ma na nie milion. Które pomysły wygrają, zdecydują mieszkańcy w jesiennym głosowaniu.

Spośród złożonych, w VII edycji OBO, projektów aż 58 dotyczy kategorii zadań ogólnomiejskich dużych, 65 zadań ogólnomiejskich małych, 39 wniosków dotyczy zadań z zakresu rewitalizacji, a 29 zadań edukacyjnych.

Jesteście niesamowici! Aż 191 projektów wpłynęło do VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór dobiegł końca, a my mamy nowy rekord! Dziękuję, że dzielicie się swoimi pomysłami na nasze miasto . Wasza kreatywność, jak co roku, zachwyca! Na realizację Waszych projektów, jak co roku, mamy milion złotych. Które z nich zwyciężą? Ostrowianie zagłosują na nie w październiku. Ta decyzja należy do mieszkańców!

Mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Zgodnie z harmonogramem, przez cały październik, ostrowianie będą mogli oddawać głosy na zadania zgłoszone w tej edycji OBO.

Głosować będzie można na jedno zadanie ogólnomiejskie duże, jedno zadanie ogólnomiejskie małe, jedno edukacyjne i jedno rewitalizacyjne.

Każde zadanie otrzyma numer. I na ten numer będzie można oddać głos.

Obecnie urzędnicy sprawdzają wszystkie wnioski, ich prawidłowość i zgodność z zasadami konkursu.

W ramach dotychczasowych edycji OBO powstało wiele inwestycji i inicjatyw. W końcu za nami już sześć edycji i setki Waszych pomysłów. Zdecydowanie warto wspomnieć tu o tych realizowanych obecnie - zumbie na polanie w Parku Miejskim, która cieszy się dużą popularnością (zapraszamy w każdy poniedziałek i środę o godzinie 19!) oraz animacjami dla najmłodszych w każdy wakacyjny dzień na miejskich podwórkach.

Dodaje prezydent Klimek.

Szczegóły głosowania na wskazane zadania miasto poda za kilka tygodni.

"Farma" - ruszają castingi