ostrzeszów

i

Autor: fot. ostrzeszow.pl Dofinansowanie otrzymał m.in. Ostrzeszów

Na wiejskie świetlice, boiska, warsztaty. Miejscowości z regionu z dotacjami

2021-08-02 16:00

38 organizacji z Wielkopolski z dotacjami z programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. W sumie do najmniejszych miejscowości w regionie trafi 350 tysięcy na różne zadania. Dofinansowano także projekty z powiatów: kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego.

Dotacje otrzymały przedsięwzięcia zgłoszone w konkursie „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Konkurs organizuje samorząd Województwa Wielkopolskiego. W tym roku zgłoszono 93 projekty.

– Bardzo budująca jest aktywność i kreatywność organizacji, które tak licznie złożyły oferty do realizacji zadań istotnych dla rozwoju swoich miejscowości i kultywowania lokalnych tradycji. Samorząd Województwa Wielkopolskiego poprzez konkurs „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” daje możliwość realizacji projektów, które w najlepszy możliwy sposób odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności, gdyż kreowane i realizowane są przez mieszkańców dla mieszkańców

- mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 10 tysięcy złotych, do 80% całkowitych kosztów. Na liście wybranych projektów znajdziemy m.in. warsztaty kulinarne, inwestycje sportowe, kulturalne i edukacyjne, czy projekty turystyczne i promujące region. O dotacje wystąpiły m.in. lokalne Ochotnicze Straże Pożarne i koła gospodyń wiejskich.

W powiecie kaliskim dotacje otrzymały grupy i stowarzyszenia z m.in. Brzezin, Opatówka, Liskowa, Stawiszyna czy Cekowa Kolonii. W powiecie ostrowskim dofinansowanie otrzymały grupy z Nowych Skalmierzyc, Sieroszewic. W powicie ostrzeszowskim wybrano projekty z Czajkowa, Grabowa nad Prosną i Ostrzeszowa, z kolei z powiatu kępińskiego dofinansowano projekty z Łęki Opatowskiej i Trzcinicy.

Źródło: Na wiejskie świetlice, boiska, warsztaty. Miejscowości z regionu z dotacjami