punkt testowy do poprawki

i

Autor: bz

Punkt testów covidowych do poprawki

2021-12-09 12:22

Punkt pobierania wymazów do testów na Covid - 19 w Ostrowie do poprawki. O to na ostatniej sesji powiatowej zawnioskowała radna, doktor Maria Tomaszewska.

Obecnie wymazy prowadzone są na terenie szpitala w specjalnym kontenerze, który zastąpił namiot. Ale to oznacza, że pacjenci nie mogę zostać w samochodzie podczas pobrania tylko stoją w kolejkach przed wejściem, niezależnie od stanu zdrowia czy pogody.

Teraz jest tak, że ludzie stoją w kolejce, nie zawsze w prawidłowej odległości. Są kierowani na wymazy bo mają objawy covidowe- gorączkę, kaszel. I czekają przed wejściem niezależnie czy jest zimno, czy pada  - mówi radna Maria Tomaszewska. Bardzo dobrym rozwiązaniem był ubiegły rok. Wtedy był namiot przy stadionie, chorzy mogli zostać w samochodach i mieli pobierane wymazy be wysiadania z nich. Tym bardziej, że często skierowanie mają całe rodziny.

punkt testowy do poprawki

i

Autor: bz

Zgodnie z interpelacją radnej, punkt wymazowy ma zostać przeniesiony w miejsce gdzie będzie można wrócić do poprzedniej formuły pobrań. Nie wiadomo jeszcze czy będzie to ponownie parking przy stadionie miejskim.

az

QUIZ. Nagrody Darwina, czyli najabsurdalniejsze śmierci w historii. Czy to się mogło wydarzyć?

Pytanie 1 z 15
34-latek z USA chciał naprawić swoje auto w czasie... jazdy po autostradzie. Gdy usłyszał w swojej ciężarówce stukanie od dołu, poprosił kolegą o potrzymanie kierownicy a sam zanurkował pod pojazd