kaczuszka

i

Autor: pixabay

Ptasia grypa w powiecie kaliskim! Dla hodowców to może być cios

2021-03-05 16:03

Kolejny w Wielkopolsce, pierwszy - w naszym regionie, w powiecie kaliskim - w tym roku przypadek ptasiej grypy. Do wybicia jest ponad 4,5 tysiąca dwutygodniowych kaczek, a prawie 100 ferm znajduje się w obszarze zagrożonym. Zwołano sztab kryzysowy.

Z powodu wirusa padło już 400 kaczek w gospodarstwie w miejscowości Dębe Szkurłaty. Przyczynę - wirus ptasiej grypy - potwierdziły badania Instytutu w Puławach - mówi zastępca Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Joanna Kokot-Ciszewska.

Stado liczy około 4.600 sztuk drobiu. Lekarz opiekujący się fermą zgłosił padnięcie najpierw 100 sztuk drobiu, a następnego dnia kolejnych 300 sztuk. Został zwołany sztab kryzysowy, na którym zostanie omówiona strategia zwalczania tego ogniska.

Ptaki będą utylizowane jutro.

Jak zawsze w takich przypadkach - zostanie utworzona strefa zapowietrzona w promieniu 3 kilometrów od ogniska choroby oraz zagrożona w obrębie 10 kilometrów.

Czekoladowe cuda na Dzień Kobiet
Źródło: Ptasia grypa w powiecie kaliskim! Dla hodowców to może być cios
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE