pożar

i

Autor: pixabay

pożar

Pożar pałacyku w Rososzycy. Co dalej ze śledztwem?

2023-10-02 11:58

Potrzebna jeszcze opinia psychiatry w kwestii zdrowia podejrzanego. Trwa śledztwo w sprawie groźnego pożaru strychu w pałacyku w ROSOSZYCY, pod Ostrowem Wielkopolskim, w czerwcu tego roku. Z budynku ewakuowano wtedy ponad 30 osób. Podejrzany o podpalenie 23-latek jest w areszcie.

Podejrzanego o podpalenie mężczyznę zatrzymano jeszcze w noc pożaru. 23-letni mieszkaniec okolicy kilka dni później usłyszał prokuratorskie zarzuty i został aresztowany. Sąd właśnie przedłużył mu ten areszt do 11 grudnia.

Prokurator chce zakończyć śledztwo jeszcze w tym roku. Ale zanim to nastąpi - podejrzany zostanie zbadany przez biegłych psychiatrów.

Po zatrzymaniu, podczas przesłuchania, 23-latek przyznał się do winy. Zeznał, że wywołał pożar, bo chciał zmusić władze gminy do remontu starego pałacyku, w którym są mieszkania socjalne.

Po pożarze-do części mieszkań można było wrócić. Dla reszty rodzin gmina znalazła lokale zastępcze.

Straty gmina Sieroszewice, do której budynek należy, wyceniła na ponad milion złotych.

23-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

QUIZ z mapy świata. Na jakim kontynencie leżą te państwa?

Pytanie 1 z 0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE