powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Komunikacja

Ponad 35 kilometrów nowych ścieżek rowerowych

2023-10-02 14:54

Prawie 50 milionów złotych – tyle otrzyma powiat ostrowski w ramach funduszy unijnych pozyskanych przez aglomerację kalisko-ostrowską. Z tego aż 28 milionów będzie przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych.

A zapotrzebowanie na nie jest coraz większe i budzą wielkie zainteresowanie mieszkańców - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. Jedną z ciekawszych propozycji jest kontynuacja ścieżki od Bonikowa do Sośni. To jest kolejny odcinek, bo teraz kończymy ten Odolanów – Boników. Druga taka ciekawa propozycja to Lewków – Skalmierzyce. Jej atrakcyjność polega na tym, że to poważny krok w kierunku połączenia powiatu ostrowskiego z Kaliszem.

powiat ostrowski

i

Autor: powiat ostrowski

Z unijnych funduszy 10 mln złotych ma być przeznaczone na projekty w ramach adaptacji do zmian klimatu, a ponad 11 mln na projekty edukacyjne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE