Ponad 20 ton darów dla Ukraińców zebrał kaliski oddział PCK

i

Autor: Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu

Ponad 20 ton darów dla Ukraińców zebrał kaliski oddział PCK

2022-03-25 18:04

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukraińców rozpoczął 26 lutego. Przez ostatnie tygodnie dzięki kaliszanom, mieszkańcom okolicznych miejscowości oraz przyjaciołom z Holandii, do chwili obecnej udało się zebrać ponad 20 ton darów.

Kaliski Oddział PCK podsumował swoje blisko miesięczne działania pomocowe dla ofiar wojny w Ukrainie. W trakcie minionych tygodni zebrano 13.800 kg żywności długoterminowej, 5000 kg kosmetyków, artykułów higienicznych i chemicznych, ponad 1100 kg środków opatrunkowych i medycznych oraz  koce, śpiwory itp.

W tym czasie zorganizowano 4 transporty, w których do zbiorczego magazynu PCK w Lublinie trafiło z Kalisza 8.645 kg darów. Po przepakowaniu na palety, ich specjalnym oznakowaniu i załadunku na tiry zostały wspólnie z Czerwonym Krzyżem Ukrainy dostarczone bezpośrednio do centrum dystrybucyjnego w okolicach Lwowa. Trzeba podkreślić, że transport na trasie Kalisz – Lublin był możliwy dzięki wsparciu darczyńców, którzy nieodpłatnie udostępnili na ten cel swoje samochody. Równocześnie trwały działania na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym mieście.   We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej działacze i wolontariusze PCK przygotowywali zindywidualizowane paczki, dostosowywane do potrzeb konkretnych osób.  W miarę zgłaszanych oczekiwań udzielano wsparcia dla Ukraińców przebywających w miejscach zbiorowego zakwaterowania. Łącznie dostarczono w ten sposób 1.7441 kg darów.

Informuje Natalia Barańska, kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu.

Wartość pomocy już udzielonej przez Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu w okresie od 27 lutego do 23 marca została oszacowana na ponad 200 tysięcy złotych. Kwota ta każdego dnia rośnie, bo sukcesywnie wydawane są kolejne paczki.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, a także wolontariuszom za włączenie się w prowadzoną przez PCK akcję #napomocUkrainie, która bez zaangażowania i otwartego serca tak wielu osób, nie byłaby możliwa.

Dodaje Natalia Barańska.

Zbiórka darów cały czas trwa. Można je dostarczać od poniedziałku do piątku od 07.00-15.00 do biura PCK przy ul. Dobrzeckiej 2.

Ponad 20 ton darów dla Ukraińców zebrał kaliski oddział PCK

i

Autor: Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu
Ponad 20 ton darów dla Ukraińców zebrał kaliski oddział PCK

i

Autor: Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu

QUIZ: Co oznaczają te symbole na metkach ubrań?

Pytanie 1 z 12
Jeżeli na metce znajduje się taki symbol, oznacza, że ubranie należy prać:
QUIZ - co oznaczają te symbole na metkach ubrań?
Źródło: Ponad 20 ton darów dla Ukraińców zebrał kaliski oddział PCK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE