Policyjna krew!

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Policyjna krew!

2021-07-08 11:59

Policjanci z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego oddali krew. Dzięki akcjom przeprowadzonym w kaliskiej i ostrowskiej Komendzie Policji udało się zebrać ponad 20 litrów tego cennego leku!

Akcja zbiórki krwi zorganizowanej przez Miejską Komendę Policji w Kaliszu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu odbyła się w poniedziałek, 5 lipca. Udział w niej wzięły 23 osoby, co dało wynik ponad 10 litrów tego cennego leku.

Z kolei w Ostrowie  policyjna akcja oddawania krwi odbyła się w środę, 7 lipca. Chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem było 37 osób, z czego 31 oddało. Dzięki temu udało się zebrać prawie 14 litrów krwi.

Krew jest cały czas potrzebna, a w okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na nią wzrasta. Dlatego tak ważne jest, by się nią dzielić.

Krew mogą oddać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które są zdrowe i ważą co najmniej 50 kg. Przed oddaniem krwi należy zjeść leki posiłek oraz pić dużo wody. Trzeba zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL.

Jak działa krwiodawstwo?
Źródło: Policyjna krew!