Cupra Leon dla policji w Kępnie

i

Autor: KPP Kępno

Piratom drogowym trudno będzie uciec przed takim radiowozem - policja w Kępnie ma nowe auto

2022-02-04 10:18

Piraci drogowi w starciu z tą maszyną będą mieli małe szanse na ucieczkę. Do Komendy Policji w Kępnie trafił nowy nieoznakowany radiowóz. To nie byle jaka "zabawka". Mundurowi z grupy "Speed" jeździć będą teraz Cuprą Leon, która pod maską ma aż 310 koni mechanicznych, a do setki rozpędza się niecałe 6 sekund.

Policja w Kępnie ma nowe auto. To nieoznakowana Cupra Leon, która trafi w ręce mundurowych z grupy "Speed". Pod maską nowego nabytku policjantów jest aż 310 koni więc samochód na pewno sprawdzi się w pościgach. Radiowóz wyposażony jest też w nowoczesny wideorejestrator. Taki sprzęt pomoże ścigać piratów drogowych głównie na trasie s8, której część patrolują policjanci z Kępna. Ale Cupra pojawi się też na zwykłych ulicach więc ci, którzy mają mocniejszą nogę muszą mieć się na baczności. Maszyna sporo kosztowała.

Dzięki uchwale Rady Powiatu w roku 2021 zostały przekazane środki w kwocie 120 tysięcy złotych na współfinansowanie zakupu specjalistycznego radiowozu dedykowanego dla grupy „Speed” Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Kolejne środki zabezpieczyła Komenda Główna Policji w wysokości 150 tysięcy złotych.

Informują policjanci z Kępna. 

Jak wygląda policyjny "demon prędkości" ? Zajrzyjcie w galerię. 

Plantacja konopi w Alwerni zlikwidowana. Kilkaset krzewów w rękach policji
Źródło: Piratom drogowym trudno będzie uciec przed takim radiowozem - policja w Kępnie ma nowe auto