Pierwsza jadłodzielnia

i

Autor: fb teen challange

Pierwsza jadłodzielnia w Ostrowie

2021-11-23 14:42

Działają już na całym świecie i nie tylko w największych miastach. Teraz pierwsza stanie również w Ostrowie Wielkopolskim. Jadłodzielnia, czyli punkt wymiany żywności, ruszy już w czwartek.

Duża lodówka stanie przy ulicy Wolności, gdzie każdy będzie mógł przyjść i zabrać potrzebny produkt albo dołożyć coś czego ma za dużo w domu. Jadłodzielnia powstaje dzięki Stowarzyszeniu Teen Challange, a otwarcie zaplanowana na czwartek na godzinę 11:00.

Równolegle nad takim projektem pracują też radni z powiatowej komisji edukacji.

Jadłodzielnia to sposób na podzielenie się ale też na nie marnowanie jedzenia.

Wydaje mi się że w mieście takim jak Ostrów, który nie jest ośrodkiem akademickim, docelową grupą, która mogłaby skorzystać z tego typu rozwiązań są osoby starsze. Nie dlatego, że mają mało pieniędzy, ale często nie mają możliwości, aby dojechać do marketów i skorzystać z promocji. Ale ci zaopatrujący to będą rodziny, które zawsze kupują za dużo i mają o jeden słoik więcej aby się podzielić. Wydaje mi się, że to jest jadłodzielnia na miarę Ostrowa - mówi Sylwia Nowicka, radna powiatowa.

Pierwsza w Polsce jadłodzielnia powstała 5 lat temu w Warszawie. W naszym regionie działają już w Kaliszu i Ostrzeszowie.

Którym typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 8
Opisz swój charakter