wydział pedagogiczno-artystyczny uam kalisz

i

Autor: fot. WP-A UAM w Kaliszu Siedziba Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu

Pedagogika na kaliskim UAM. Trwa rekrutacja

2021-07-20 13:00

Pedagogika to najnowszy kierunek studiów na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. 14 lipca ruszyła rekrutacja.

W Kaliszu będzie można zdobyć licencjat z pedagogiki. Studia trwają trzy lata. Zielone światło dla takiego kierunku na zamiejscowym wydziale UAM dało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Po pierwszym roku studenci mają do wyboru trzy specjalizacje: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i terapia pedagogiczna, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i wychowanie do życia w rodzinie, profilaktyka społeczna i resocjalizacja.

Absolwenci otrzymują kwalifikacje nauczycielskie i przygotowanie pedagogiczne, zgodne z obecnymi standardami kształcenia nauczycieli. Mogą podjąć pracę wychowawców w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, pedagogów-terapeutów, nauczycieli świetlicy czy przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie”. Mogą zostać też np. kuratorami lub zatrudnić się w służbach mundurowych itp.

Studia można podjąć w trybie dziennym i zaocznym. Na kierunku jest 45 miejsc.

Rekrutacja ruszyła 14 lipca, potrwa do 13 września.

Więcej o studiach pedagogicznych na kaliskim UAM znajdziecie na stronie internetowej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego: PEDAGOGIKA I STOPNIA.

Polecany artykuł:

Akademia Kaliska ma już 21 lat
Źródło: Pedagogika na kaliskim UAM. Trwa rekrutacja