park wodny ostrow

i

Autor: um ostrów

Park Wodny w Ostrowie - coraz bliżej

2022-02-12 10:24

Rozpoczęły się procedury związane z budową parku wodnego w Ostrowie. Miasto podpisało umowę na kredytowanie zadania i ogłosiło przetarg na wykonawcę.

Na budowę miasto chce przeznaczyć około 70 milionów złotych, za które powstanie pełnowymiarowy, nowoczesny obiekt, połączony. Zarządzać nią będzie spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

W tych 70 milionach złotych brutto, 12 milionów pochodzi z budżetu miasta. Pozostała część to kredyt zaciągnięty na bardzo korzystnych warunkach. Operujemy kwotami brutto, bo VAT zostanie odzyskany – spółka zaciągnie kredyt odrębny, obrotowy na podatek VAT, który zostanie odzyskany. Czyli kwotę 70 milionów właściwie docelowo umniejszamy o to, co uda się odzyskać - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa

park wodny ostrow

i

Autor: um ostrów

Wykonawca otrzyma gotową już dokumentację i pozwolenia na budowę dodaje Mikołaj Kostka. Wykonawcy chcemy dać 4 miesiące na opracowanie projektu wykonawczego do naszej dokumentacji i 20 miesięcy na wybudowanie. 

Park wodny ma być gotowy do 2024 roku.

park wodny

i

Autor: um ostrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE