kran

i

Autor: pixabay.com

Oszuści wakacji nie mają - policja ostrzega przed fałszywymi pracownikami wodociągów

2021-07-26 10:05

Wakacje to czas odpoczynku, ALE nie dla złodziei! To okres, w którym intensywnie "pracują". Wielkopolska Policja ostrzega przed kolejną metodą oszustów. Tym razem złodzieje podszywają się pod pracowników pogotowia wodociągowego. Kilka osób już straciło oszczędności i inne cenne przedmioty.

Wielkopolska Policja po raz kolejny apeluje o dokładne weryfikowanie tego, kogo mamy zamiar wpuścić do swojego domu lub mieszkania. W ostatnim czasie mundurowi odnotowali oszustwa "na pracowników pogotowia wodociągowego". Okradzionych zostało kilka osób. Zniknęły pieniądze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty. 

Taki oszust prosząc o pomoc w usunięciu awarii może poprosić np. o odkręcenie wody w łazience, a w trakcie naszej nieobecności sprawnie zajrzy w najbardziej prawdopodobne miejsca przechowywania oszczędności. Oszuści nie potrzebują do tego dużo czasu, gdyż działają schematycznie, a miejsca przechowywania oszczędności z reguły się powtarzają. Najczęściej są to szafki nocne, kasetki pod łóżkiem, komody, szuflady czy barki w meblach segmentowych. Przestępcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Potrafią sprawdzić te miejsca w bardzo krótkim czasie, prowadząc cały czas rozmowę z osobą okradaną, wydając jej przy tym polecenia.

Mówi Andrzej Karpiński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Przestępcy dobrze zacierają ślady. Niektóre osoby dopiero po pewnym czasie dowiadują się, że zostały okradzione.

Na uwagę zasługuję również fakt, iż na pierwszy rzut oka przestępcy nie zostawiają po sobie żadnych widocznych śladów. Osoby pokrzywdzone często dowiadują się, że zostały okradzione nawet po kilku tygodniach, kiedy np. muszą zapłacić rachunki, a sięgając po pieniądze okazuje się, że ich nie ma.

Dodaje sierżant sztabowy Andrzej Karpiński.

Oszuści mogą podszywać się nie tylko pod pracowników wodociągów, ale różnych innych instytucji także, więc trzeba zachować czujność. Policja apeluje - jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia ze złodziejem NATYCHMIAST należy zadzwonić pod numer 112! Wybiec z mieszkania i głośno wołać o pomoc. 

Źródło: Oszuści wakacji nie mają - policja ostrzega przed fałszywymi pracownikami wodociągów