lijek

i

Autor: PGNiG Superliga/fb

SPORT

Ostrowianin Marcin Lijewski trenerem polskich szczypiornistów! Miasto szykuje fetę

2023-03-30 6:13

Ostrów się cieszy, gratuluje i szykuję fetę. Ale szczegółów nie zdradza. Wychowanek KPR Ostrovia - Marcin Lijewski został szkoleniowcem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Wczoraj oficjalnie powiedziano to, o czym szeptano już od jakiegoś czasu.

Miasto gratuluje i szykuje wielkie owacje - bo pod koniec kwietnia w Ostrowie odbędzie się mecz Polska - Łotwa - i to świetna okazja, by rodzinne miasto przywitało trenera.

- Takie głosy w przestrzeni miały miejsce i cieszymy się z tej informacji bardzo, tym bardziej, że już 30 kwietnia na Arenie Ostrów mecz eliminacyjny Mistrzostw Europy Polska- Łotwa. Jak się okazuje na ławce trenerskiej, w domu, w Ostrowie zasiądzie ostrowianin. Trudno się z tego faktu nie cieszyć, trzymamy kciuki za Marcina i mamy nadzieję, ze w tej roli się odnajdzie - to jest pewne, ale że będzie święcił triumfy tak jak jego poprzednicy - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa. - Oczywiście zgotujemy "naszemu" Marcinowi godne przywitanie. Szczegółów nie zdradzę, bo dopiero się przygotowujemy. Ale nie możemy przepuścić okazji, by wspólnie z nim, z kibicami ręcznej się cieszyć.

Marcin Lijewski w Ostrowie rozpoczynał swoją przygodę z piłką ręczną. W reprezentacji Polski zadebiutował mając 19 lat. Od 1997 do 2013 roku rozegrał 251 oficjalnych spotkań, w którym zdobył 711 bramek.

Ma na swoim koncie udział w  igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, czy w mistrzostwach świata i Europy. W 2007 wywalczył srebrny medal mistrzostw świata.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie PGNiG Superligi:

 – Marcin Lijewski to jedna z najważniejszych postaci polskiej piłki ręcznej. Doskonały zawodnik, organizator, pasjonat i trener. Ma charyzmę, wiedzę i doświadczenie. Jestem przekonany, że uda mu się zrealizować postawione przed nim cele. Zrobimy wszystko, by zapewnić trenerowi i reprezentacji jak najlepsze warunki pracy. Wierzę, że jego działania i zaangażowanie przyniosą oczekiwane efekty, a drużyna przyjmie go z entuzjazmem – podkreśla Henryk Szczepański, prezes ZPRP.

– Piłka ręczna to całe moje życie i właśnie rozpoczynam nowy, niezwykle ważny etap jako trener kadry narodowej. Dziękuję powierzenie mi tej roli i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować postawione mi cele, zbudować silną, zdolną wygrywać z najtrudniejszymi przeciwnikami drużynę oraz spełnić oczekiwania prezesa ZPRP i kibiców – mówi Marcin Lijewski, nowy trener reprezentacji Polski mężczyzn.

Kadrę Lijewski prowadzić będzie do 2028 roku.

Eska gratuluje i trzyma kciuki za ostrowianina!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tak trudno jeszcze nie było! Wynik 12/15 osiągną nieliczni

Pytanie 1 z 15
Na której półkuli znajduje się zwrotnik Koziorożca?