stadion

i

Autor: Prezydent Beata Klimek/fb

Ostrów zawalczy o pierwsze punkty w Ekstralidze! Debiut w niedzielę

2022-04-09 21:24

Na ten moment kibice czekali ponad 20 lat. A ostatnie dni były szczególnie trudne, bo do końca nie wiadomo było, czy remontowany Stadion Miejski będzie mógł być areną zmagań. Ale udało się - w niedzielę o 16.00. Arged Malesa TŻ Ostrovia zmierzy z ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Nastroje są bojowe, choć przygotowania nie było łatwe. Z powodu remontu Stadionu Miejskiego, który musiał zostać dostosowany do wymogów PGE Ekstraligi, podopieczni Mariusza Staszewskiego nie mogli trenować u siebie tak, jakby chcieli. Ostatnie treningi przeprowadzili w Opolu.

Dlatego, choć emocje i oczekiwania są wielkie, to trzeba być przygotowanym na wszystko.

Tor będzie największą niewiadomą.

Od tygodnia mamy zamknięty tor, praktycznie w ogóle nie możemy trenować.(…) Na pewno to nie pomaga, szkoda, bo ta pogoda była zmienna i tak naprawdę nie wiemy naprawdę co się dzieje pod tą plandeką, bo wiatry były okrutne. Ta plandeka wiała jak flaga. Woda zaciekała pod nią. Sami jesteśmy ciekawi, co pod tą plandeką będzie - mówi trener Mariusz Staszewski.

Ciśnienie jest ogromne, bo na grę w najwyższej lidze ostrowski żużel czekał 24 lata. A kibice już nie mogą doczekać się niedzielnego ścigania.

Na pewno nie mogę się doczekać pierwszego meczu ligowego. Jest to jedno z moich marzeń jeździć w Ekstralidze. Na razie ze spokojną głową do tego podchodzę, nie podpalam się, myślę żeby jak najlepiej pojechać - przyznaje Jakub Krawczyk, zawodnik TŻ Ostrovia

Wszyscy liczą także na to, że pogoda, która w ostatnich dnia do łaskawych nie należała, podczas niedzielnego meczu będzie sprzyjająca.

Początek meczu o 16.00.

Ostrowską drużynę wspiera Radio Eska.

Awizowane składy:

ZOOLeszcz GKM Grudziądz

1. Nicki Pedersen

2. Krzysztof Kasprzak

3. Frederik Jakobsen

4. Przemysław Pawlicki

5. Zastępstwo zawodnika

6. Kacper Pludra

7. Kacper Łobodziński

Arged Malesa Ostrów

9. Oliver Berntzon

10. Tomasz Gapiński

11. Grzegorz Walasek

12. Matias Nielsen

13. Chris Holder

14. Jakub Krawczyk

15. Sebastian Szostak

16. Tim Soerensen

tż ostrovia

i

Autor: TŻ Ostrovia/fb