W tej edycji największe uznanie panelu ekspertów zdobyły bioniczna proteza ręki czy zestaw czujników pomiarowych pozwalający chocby na ocenę zagrożenia zalaniem.
Rewelacyjne jest to, że w tym roku do konkursu wystartowały zespoły mieszane – uczniów ze szkół technicznych i licealnych - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski: To próbka zrobienia czegoś co być może w przyszłości zaowocuje konkretnym patentem. Nasz udział, nasza rola polega na tym, żeby dać wsparcie finansowe, które powoli wykonać te urządzenia, projkety z lepszych materiałów. A młodzież, żeby poczuła radość z zarobionych pieniędzy.

i
W tej edycji w kategorii TECHNOKREATOR bezkonkurencyjny okazali się twórcy z Zespołu Szkół Technicznych, którzy z wykorzystaniem drukarki 3D stworzyli protezę ręki - Kamil Kaniewski, Jakub Markowski i Patryk Grobelny.
Przeznaczona ma być dla osób, które straciły rękę lub urodziły się z wadą wrodzoną - mówi Kamil Kaniewski. Celem projektu bionicznej protezy ręki było stworzenie zaawansowanego, funkcjonalnego i ergonomicznego urządzenia, które znacząco poprawi jakość życia osób z niepełnosprawnościami wynikającymi z utraty dłoni, palców lub przedramienia. Wykonana proteza ręki łączy zaawansowane rozwiązania, takie jak czujniki EMG, tensometry, druk 3D i mikrokontrolery, aby stworzyć urządzenie o wyjątkowych możliwościach, który może zmieniać życie osób z amputacjami kończyn.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się również zestawy specjalistycznych czujników pomiarowych, hydrobike czy latająca piłeczka.

i