pieniądze

i

Autor: pixabay

Sprawa kryminalna

Ostrów. Seniorka oszukana metodą „na wnuczka”. Straciła sporą sumę

2023-08-29 10:24

I znowu oszuści „górą". 87-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego straciła blisko 50 tysięcy, bo uwierzyła, że pomaga wnuczce. Policja szuka przestępców i kolejny raz ostrzega – nie przekazujmy obcym żadnych pieniędzy!

To kolejne takie oszustwo w tym roku w powiecie ostrowskim. Niestety, dla seniorki i jej rodziny, z ogromną stratą. W tym przypadku jednak oszuści w swoją „grę” wciągnęli jeszcze drugiego członka rodziny.

87-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego odebrała telefon od fałszywej wnuczki, która rzekomo spowodowała wypadek drogowy, w którym potrąciła kobietę w ciąży – mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka KPP w Ostrowie Wielkopolskim. - Aby wnuczka nie poszła do więzienia, seniorka musiała przekazać pieniądze. Następnie na telefon komórkowy jednego z domowników seniorki skontaktowała się „policjantka”, która poinformowała, że pod ich dom za chwile podjedzie adwokat, który odbierze pieniądze. Pokrzywdzeni, uwierzyli całą historię i zgodnie ze wskazówkami oszustów przekazali „pani adwokat” 49 tysięcy złotych.

Po pewnym czasie rodzina zorientowała się, że chyba jest coś nie tak. Sprawę zgłosiła policji.

Prawda jest taka, że w tych okolicznościach praktycznie nie ma szans na odzyskanie gotówki.

Policja kolejny raz apeluje do seniorów by BARDZO uważali w kontaktach z obcymi. A także do całych rodzin, by często rozmawiali ze starszymi członkami i uczulali ich na oszustów.

Nie przekazujmy obcym żadnych pieniędzy – przypomina rzeczniczka policji w Ostrowie. - Sytuacja, kiedy dzwoni ktoś i mówi o tragedii, która dotknęła członka rodziny to jest to zawsze wielki stres. Ale wtedy należy rozłączyć się z osobą, która chce pieniędzy za pomoc. Policja NIGDY o pieniądze nie prosi!!!

Warto kolejny raz porozmawiać z rodziną o takich sytuacjach i przestrzec przed zbyt dużą naiwnością w kontaktach z obcymi.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie teleturnieje?

Pytanie 1 z 10
Kto prowadzi teleturniej "Jeden z dziesięciu"?