stadion

i

Autor: um ostrów

Miasto

Ostrów. Remont przy Kusocińskiego już od września

2023-08-21 19:22

Powstanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a prace budowlane rozpoczną się we wrześniu. Mowa o stadionie przy Kusocińskiego, który zostanie gruntownie wyremontowany. Umowa z wykonawcą została podpisana w lipcu, teraz trwają ostatnie prace projektowe. Remont potrwa prawie dwa lata.

System „zaprojektuj i wybuduj” oznacza, że na firmie wykonawczej spoczywa obowiązek nie tylko samych prac budowlanych, ale również przygotowania projektu, zgodnie z koncepcją. A ta obejmuje nie tylko samo boisko i bieżnie, ale też nowy budynek w kształcie litery „L”, który stanie w miejscu obecnych trybun.Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Zaprojektowany został w kształcie litery L. Postanie wzdłuż stadionu. Dzięki niemu młodzi sportowcy będą mogli trenować przez cały rok, bez względu na pogodę – mówi wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka- To właśnie w tym budynku wybudowana zostanie między innymi tzw. bieżnia o długości 100 metrów i skocznia w dal. Dodatkowo będą szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, osobne dla Centry i lekkoatletów. Powstanie jadalnia, sala konferencyjna, sala do ćwiczeń, rehabilitacji, siłownie, biuro zawodów.

stadion

i

Autor: um ostrów

W ramach inwestycji powstanie także skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu młotem i dyskiem, skocznia do skoku wzwyż i rzutu oszczepem. Będzie też  trybuna na 500 miejsc.Prace projektowe już trwają od kilku tygodni - mówi przedstawiciel wykonawcy Tomasz BiernatPotem równolegle będzie trwała budowa hali i roboty rozbiórkowe, ziemne. Plusem jest to, że wchodzimy na teren, gdzie jest już obiekt sportowy, a nie stawiamy go od zera, więc ie przewiduje jakiś specjalnych problemów. Natomiast w harmonogramie najważniejsze dla nas jest, by w odpowiednich warunkach klimatycznych układać nawierzchnię – nie może być opadów ani mrozów.

stadion

i

Autor: um ostrów

Dziś ze stadionu korzystają dwa kluby – KS STAL LA oraz KP CENTRA. To łącznie ponad 300 zawodników, którzy od dawna czekają na poprawę katastrofalnych jak dotąd warunków. W ramach tej inwestycji powstanie jeden z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w kraju, z kategorią VA Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To oznacza, że będzie można organizować tu zawody ogólnopolskie.

Remont stadionu ma kosztować ponad 28 milionów złotych. Z czego 12 milionów to dofinansowanie pozyskane z funduszy rządowych.

stadion

i

Autor: um ostrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE