Ostrów poetycki 3

i

Autor: OCK Ostrów

Ostrów poetycki już od 4 października!

2021-09-21 12:08

Będzie lirycznie, poetycko i śmiesznie. A to za sprawą gwiazd, które pojawią się już za dwa tygodnie na ostrowskim festiwalu Wszystko Jest Poezją. Wydarzeniem na pewno będzie koncert Grzegorza Turnaua, który miał zagrać już w ubiegłym roku, ale wtedy plany pokrzyżował lockdown

- Dotykamy też klasyki w postaci zespołu VOO VOO, który w tym roku obchodzi 35- lecie istnienia - mówi Maria Szeląg, dyrektor OCK w Ostrowie.

Formacja, której nie trzeba przedstawiać. Znakomici muzycy pod wodzą samego seniora Waglewskiego. Bywali już w Ostrowie na scenie OCK i zawsze pozostawiali po sobie bardzo dobre emocje. A skoro o emocjach dobrych mowa to na pewno ich nie zabraknie w ostatni dzień festiwalu, kiedy pojawi się Kabaret Hrabi – bodaj najbardziej kulturalny i inteligentny na polskiej scenie kabaretowej.  A przyjeżdża do nas z najnowszym programem Ariaci.

Ostrów poetycki

i

Autor: OCK Ostrów

W programie festiwalu jest również Turniej Jednego Wiersza oraz konkurs poetycki.

 

Ale to przede wszystkim festiwal poezji i tej na pewno nie zabraknie. Sięgamy po sprawdzone punkty, czyli oczywiście Turniej Jednego Wiersza, który tradycyjnie odbywa się w pierwszy dzień przed południem. Zgłoszenia do konkursu już można pobierać ze strony OCK lub w naszej siedzibie. A w niedzielę przed koncertem nastąpi rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego imienia Wojciecha Bąka Struna Orficka.

Dodaje Maria Szeląg.

Festiwal Wszystko Jest Poezją potrwa od 2 do 4 października.