stop używkom

i

Autor: UM Ostrów

Kampania społeczna

Ostrów mówi STOP UŻYWKOM!

2023-07-06 12:10

Miasto mówi STOP używkom. W Ostrowie ruszyła kolejna kampania społeczna. Na bilbordach sportowcy i dzieciaki zachęcają do aktywności sportowej właśnie, a nie sięgania po alkohol czy papierosy.

Wakacje to doskonały czas, by poznawać wszystko co „nowe”. Niestety, nie zawsze to nowe jest dobre i właściwe. Dlatego miasto zachęca młodych ludzi do DOBRYCH WYBORÓW.

A takim na pewno jest sport. I w Ostrowie nie brakuje klubów ani stowarzyszeń, w których można swoich sił spróbować. Może być to żużel, może być to piłka ręczna czy koszyków, ale też kickboxing, karate czy biegi. Każda aktywność jest ważna.

Na terenie Ostrowa już pojawiły się bilbordy, na których są sportowcy ci znani bardziej i ci znani mniej, i dzieciaki. Wszyscy mają jasny komunikat do przekazania: WYBIERZ SPORT, NIE UŻYWKI.

Autorkami kampanii społecznej są: Anna Woźnica, Sandra Jankowska oraz Anna Kłopocka. Na co dzień pracujące w Urzędzie Miejskim w Ostrowie

Nieważne, czy kopiesz piłkę, czy jeździsz rowerem. Sport to zdrowie. Chcemy, by młodzi ostrowianie czerpali z dobrych wzorców, a najlepszymi do tego będą ich koleżanki i koledzy. Cieszymy się, że nasi sportowcy tak chętnie odpowiedzieli na nasze zaproszenia do udziału w tej kampanii społeczno - profilaktycznej - mówi Anna Woźnica, zastępca dyrektora Kancelarii Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Kampania ma trwać całe wakacje, a jej finałem będzie Piknik Zdrowia. Jednym z jej elementów będzie konkurs skierowany do młodych ostrowian.

Przysłowia polskie - jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Ciekawość to pierwszy stopień do..."
Detektyw