komeda magazyn

i

Autor: Ostrów Wielkopolski/fb

Ostrów : koniec magazynu w KOMEDZIE

2022-06-01 10:18

Ponad 10 tysięcy ukraińskich uchodźców skorzystało z pomocy punktu wydawania darów w dawnym kinie Komeda w Ostrowie.​ Punkt działał 3 miesiące i właśnie został zamknięty. Zmniejszyła się liczba napływających uchodźców - więc nie ma już takiej potrzeby, by miejsce było czynne - tłumaczą władze miasta. Jednocześnie zaznaczają, że wciąż pomoc dla uchodźców jest realizowana.

Trzy miesiące ciężkiej pracy, tysiące wolontariuszy, tony darów i ponad 10 tysięcy Ukraińców, które uzyskały pomoc.

Punkt wydawania darów w dawnym kinie Komeda w Ostrowie kończy działalność.

Darów nie będzie już można tam przynosić, a uchodźcy pomoc otrzymywać będą gdzie indziej. Gdzie - tego jeszcze nie wiadomo.

Zamykamy ten punkt. Ale nie kończymy pomagać - mówi Szymon Matyśkiewicz, koordynator punktu. - Na razie jeszcze jednak nie umiem powiedzieć, jak będzie wyglądać to wydawanie darów czy przekazywanie ich przez ostrowian. Ostatnie trzy miesiące to były miesiące tytanicznej pracy wielu ludzi, nie sposób wszystkich wymienić. Ale DZIĘKUJĘ wolontariuszom i darczyńcom. Bo udało się zrobić naprawdę "kawał dobrej roboty". Wiemy, że miała ona sens. I pomaganie nadal ma sens.

Ostrów bardzo aktywnie pomaga Ukraińcom praktycznie od początku wybuchu wojny. Ale napływ uchodźców się zmniejsza, dlatego forma pomocy też musi zostać zmodyfikowana.

Cały czas działa Dom Polsko - Ukraiński przy Królowej Jadwigi. Ale nie jest wykluczone, że i tutaj zajdą zmiany.

QUIZ. Prawda czy fałsz? Czy rozpoznasz kulinarne fakty i mity? Sprawdź!

Pytanie 1 z 29
Fioletowe ziemniaki są jadalne i bardzo smaczne.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE