komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

festiwal filmowy

Ostrów. Komeda na początek. Rusza 12. Grand Prix Komeda 2023

2023-06-12 10:15

12. Grand Prix Komeda Ostrów 2023 na start. Dziś o 17.00 rusza Festiwal Muzyki Filmowej, jedyny w Polsce, w którym oceniania jest oryginalna muzyka napisana do polskiego filmu. W tym roku filmów konkursowych jest sześć. Łącznie widzowie zobaczą ich 15. Festiwal poleca Radio Eska.

Komeda na „Komedzie” na dobry początek festiwalu. Dwa filmy z muzyką patrona ostrowskiego Grand Prix zobaczą dziś widzowie.

Pierwszy to obraz z 1959 roku – „Gdy spadają anioły” w reżyserii Romana Polańskiego. Jego główna bohaterka przywołuje w myślach obrazy ze swojej młodości, układające się w tragiczną historię wojennej miłości. Fragmenty filmu łączy ten sam motyw muzyczny – ułańska melodia skomponowana przez Krzysztofa Komedę. To etiuda dyplomowa Romana Polańskiego, w której – co ciekawe – wystąpił także i on sam.

Drugim filmem jest dokument „Na zawsze Melomani” w reżyserii Rafała Mierzejewskiego, który opowiada o legendarnej formacji Melomani – pierwszym jazzowym zespole w Polsce. A o filmie - opowie natomiast Igor Mertyn.

Pozakonkursowo będzie dziś natomiast można zobaczyć film „Piąta Pora Roku" z Marianem Dziędzielem w roli głównej.

Po projekcji aktor spotka się z widzami.

To znakomity polski artysta, wspaniały człowiek, który już kolejny raz gościć będzie w Ostrowie. I bardzo się z tego cieszymy – mówi nam dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski. - Aktor uwielbiany m.in. za role w filmach Wojciecha Smarzowskiego, ale nie tylko. Na pewno warto go poznać bliżej.

marian

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

Już dziś także będzie można porozmawiać z Jerzym Satanowskim, który w tym roku na ostrowskim festiwalu odbierze nagrodę za całokształt twórczości.

Grand Prix Komeda rozpoczyna się dziś o godzinie 17.00 i potrwa do soboty 17 czerwca.

Festiwal poleca Radio Eska.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Mega trudno! Nie spłoń ze wstydu po zobaczeniu wyniku

Pytanie 1 z 15
Uzupełnij: Iga Świątek jest wielka! Właśnie zdobyła swój ... tytuł wielkoszlemowy