komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

festiwal filmowy

Ostrów. Komeda na początek. Rusza 12. Grand Prix Komeda 2023

2023-06-12 10:15

12. Grand Prix Komeda Ostrów 2023 na start. Dziś o 17.00 rusza Festiwal Muzyki Filmowej, jedyny w Polsce, w którym oceniania jest oryginalna muzyka napisana do polskiego filmu. W tym roku filmów konkursowych jest sześć. Łącznie widzowie zobaczą ich 15. Festiwal poleca Radio Eska.

Komeda na „Komedzie” na dobry początek festiwalu. Dwa filmy z muzyką patrona ostrowskiego Grand Prix zobaczą dziś widzowie.

Pierwszy to obraz z 1959 roku – „Gdy spadają anioły” w reżyserii Romana Polańskiego. Jego główna bohaterka przywołuje w myślach obrazy ze swojej młodości, układające się w tragiczną historię wojennej miłości. Fragmenty filmu łączy ten sam motyw muzyczny – ułańska melodia skomponowana przez Krzysztofa Komedę. To etiuda dyplomowa Romana Polańskiego, w której – co ciekawe – wystąpił także i on sam.

Drugim filmem jest dokument „Na zawsze Melomani” w reżyserii Rafała Mierzejewskiego, który opowiada o legendarnej formacji Melomani – pierwszym jazzowym zespole w Polsce. A o filmie - opowie natomiast Igor Mertyn.

Pozakonkursowo będzie dziś natomiast można zobaczyć film „Piąta Pora Roku" z Marianem Dziędzielem w roli głównej.

Po projekcji aktor spotka się z widzami.

To znakomity polski artysta, wspaniały człowiek, który już kolejny raz gościć będzie w Ostrowie. I bardzo się z tego cieszymy – mówi nam dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski. - Aktor uwielbiany m.in. za role w filmach Wojciecha Smarzowskiego, ale nie tylko. Na pewno warto go poznać bliżej.

marian

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

Już dziś także będzie można porozmawiać z Jerzym Satanowskim, który w tym roku na ostrowskim festiwalu odbierze nagrodę za całokształt twórczości.

Grand Prix Komeda rozpoczyna się dziś o godzinie 17.00 i potrwa do soboty 17 czerwca.

Festiwal poleca Radio Eska.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Mega trudno! Nie spłoń ze wstydu po zobaczeniu wyniku

Pytanie 1 z 15
Uzupełnij: Iga Świątek jest wielka! Właśnie zdobyła swój ... tytuł wielkoszlemowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE