21-latek znaleziony martwy pod Biskupcem! Kamila poszukiwała straż, wojsko i policja [ZDJĘCIA]

i

Autor: POLICJA

Ostrów: Gaz pieprzowy rozpylony w banku. Co było przyczyną?

2022-07-11 12:36

Przed godziną 11 w banku przy Rondzie Bankowym, doszło do rozpylenia gazu pieprzowego przez jednego z mężczyzn. Na razie przyczyny zajścia nie są znane.

W jednej z placówek Banku Pekao w Ostrowie Wielkopolskim przy Rondzie Bankowym, doszło do niecodziennego zdarzenia.

Policja przed godziną 11 została poinformowana o mężczyźnie, który rozpylał nieznaną substancje wewnątrz budynku.

Dostaliśmy zgłoszenie przed godziną 11.00 i zostaliśmy poinformowani o rozpylaniu nieznanej substancji, najprawdopodobniej gazu pieprzowego na terenie jednej z placówek bankowych w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja, nic nikomu się nie stało - mówi rzecznik ostrowskiej policji, Ewa Golińska - Jurasz.

Grupa chemiczna straży pożarnej zbadała pomieszczenie pod kątem zagrożenia dla ludzi. Podjęto decyzję o przewietrzeniu lokalu. Pracownicy banku ewakuowali się do innej części budynku.

Został zatrzymany mężczyzna, 23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który najprawdopodobniej rozpylił właśnie ten gaz. Nie mamy na razie szczegółów, dlaczego doszło do zajścia, jesteśmy w trakcie wyjaśniania sprawy - dodaje Ewa Golińska - Jurasz, rzecznik ostrowskiej policji.

Co dokładnie wpłynęło na zachowanie młodego chłopaka - tego jeszcze nie wiemy. Czy podwyżki stóp procentowych skutkujące podwyżkami rat kredytów, czy rosnąca inflacja miały wpływ na to zdarzenie?

Coraz więcej osób buntuje się przeciwko panującej sytuacji w Polsce, oby jednak takich incydentów, narażających drugiego człowieka było jak najmniej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE