21-latek znaleziony martwy pod Biskupcem! Kamila poszukiwała straż, wojsko i policja [ZDJĘCIA]

i

Autor: POLICJA

Ostrów: Gaz pieprzowy rozpylony w banku. Co było przyczyną?

2022-07-11 12:36

Przed godziną 11 w banku przy Rondzie Bankowym, doszło do rozpylenia gazu pieprzowego przez jednego z mężczyzn. Na razie przyczyny zajścia nie są znane.

W jednej z placówek Banku Pekao w Ostrowie Wielkopolskim przy Rondzie Bankowym, doszło do niecodziennego zdarzenia.

Policja przed godziną 11 została poinformowana o mężczyźnie, który rozpylał nieznaną substancje wewnątrz budynku.

Dostaliśmy zgłoszenie przed godziną 11.00 i zostaliśmy poinformowani o rozpylaniu nieznanej substancji, najprawdopodobniej gazu pieprzowego na terenie jednej z placówek bankowych w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja, nic nikomu się nie stało - mówi rzecznik ostrowskiej policji, Ewa Golińska - Jurasz.

Grupa chemiczna straży pożarnej zbadała pomieszczenie pod kątem zagrożenia dla ludzi. Podjęto decyzję o przewietrzeniu lokalu. Pracownicy banku ewakuowali się do innej części budynku.

Został zatrzymany mężczyzna, 23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który najprawdopodobniej rozpylił właśnie ten gaz. Nie mamy na razie szczegółów, dlaczego doszło do zajścia, jesteśmy w trakcie wyjaśniania sprawy - dodaje Ewa Golińska - Jurasz, rzecznik ostrowskiej policji.

Co dokładnie wpłynęło na zachowanie młodego chłopaka - tego jeszcze nie wiemy. Czy podwyżki stóp procentowych skutkujące podwyżkami rat kredytów, czy rosnąca inflacja miały wpływ na to zdarzenie?

Coraz więcej osób buntuje się przeciwko panującej sytuacji w Polsce, oby jednak takich incydentów, narażających drugiego człowieka było jak najmniej.