pilicja

i

Autor: mraj

Ostrów Wielkopolski. Brutalnie zabili bezdomnego? Dwóch 18-latków w areszcie i z zarzutami

2022-10-24 11:41

Dwóch 18-latków z Ostrowa Wielkopolskiego z zarzutami brutalnego zabójstwa bezdomnego. Podejrzani przyznali się do winy. Grozi im do 25 lat więzienia. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Ciało​ 60 - latka znaleziono dwa tygodnie temu w jednym z pustostanów na terenie Ostrowa. Miał ślady bicia, dlatego zlecono sekcje zwłok.

Ta wykazała, że bezdomny został pobity na śmierć.

W tej sprawie zatrzymano dwóch 18-latków, którzy już usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Prokurator postawił dwóm osiemnastolatkom zarzut zbrodni zabójstwa. Mężczyźni bili bezdomnego rękami, kopali, uderzali drewnianą pałką i szklaną butelką. Obrażenia, które powstały w wyniku bicia, spowodowały zgon mężczyzny. Podejrzani przyznali się do winy. Zeznali, że w nocy z 11 na 12 października wspólnie pili alkohol. Potem jeździli po mieście i kręcili filmiki, które potem chcieli umieścić w internecie. Pojechali do pustostanu i tam pobili bezdomnego - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawa od początku była priorytetem dla policji i prokuratury w Ostrowie. Funkcjonariusze wykonali mnóstwo pracy, by ustalić i zatrzymać sprawców mordu. Udało się. Okoliczności zbrodni szokują. Teraz ustalane będą dokładne szczegóły i przyczyny zbrodni.

18-latkowie są tymczasowo aresztowani. Grozi im do 25 lat więzienia. Podczas śledztwa zostaną poddani badaniom psychiatrycznym.

Dwóch 18-latków z zarzutami zabójstwa 60-letniego bezdomnego

QUIZ. Czy umiesz zapewnić sobie szczęście?

Pytanie 1 z 12
Czy kiedykolwiek udało Ci się znaleźć czterolistną koniczynę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE