areszt śledczy

i

Autor: Areszt Śledczy Ostrów/fb

Ostrów. Areszt dla trenera Pawła R. przedłużony

2023-03-17 6:51

Kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie Paweł R., trener szczypiornistów, którego prokurator właśnie oskarżył o czyny pedofilskie wobec jednego z byłych podopiecznych. Podczas czwartkowego posiedzenia Sąd Rejonowy w Ostrowie podzielił zdanie prokuratury o przedłużeniu izolacji mężczyzny, choć obrona chciała zamienić ją na poręczenie majątkowe.

Areszt dla oskarżonego o czyny pedofilskie trenera i działacza sportowego przedłużony o 3 miesiące. Taka jest decyzja Sądu Rejonowego w Ostrowie, który zgodził się z argumentacją prokuratury i nie zwolnił 57-latka z izolacji. Obrona chciała zmiany na poręczenie majątkowe.

​57-letni- znany w środowisku trener i działacz sportowy, został zatrzymany w grudniu ubiegłego roku pod zarzutem wykorzystywania seksualnego jednego z zawodników. Pokrzywdzony sam - pół roku wcześniej - zgłosił się do prokuratury, która na początku marca zamknęła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia.

Śledczy nie chcą ujawniać szczegółów, bo to temat delikatny. Wiemy, że akt oskarżenia to kilkanaście stron opisu krzywdy, która trwać miała ponad 10 lat.

Proces powinien ruszyć w najbliższych miesiącach.

Pawłowi R. grozi do 12 lat więzienia.

Jaka będzie dla Ciebie wiosna 2023? Rozwiąż quiz i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Jaką pogodę lubisz najbardziej?