ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda Jan Młynarski, Marcin Masecki, Henryk Kuźniak, Bartosz Chajdecki i Kamil Kryszak

Ostatni dzień konkursowy Festiwalu Filmowego

2022-06-03 12:55

„Piosenki o miłości” i „Powrót do tamtych dni” - to kolejne dwa tytuły konkursowe, które widzowie festiwalu filmowego w Ostrowie mogli obejrzeć w czwartek. A przy okazji oddać też swój głos oceniając muzykę w filmach, bo to ona na tym festiwalu pełni główną rolę.

Laureata Grand Prix Komeda poznamy już w sobotę, podobnie jak zdobywcę nagrody publiczności. Wśród nominowanych jest Marcin Masecki, autor do muzyki "Powrotu do tamtych dni”, a wcześniej również do nagradzanej „Zimnej wojny” czy "Obcego nieba”.

To jest film, gdzie był specyficzny rodzaj współpracy z reżyserem, który sam jest też muzykiem - powiedział Marcin Masecki.  Bardzo dużo dostałem od reżysera i dużo wyszło od niego inspiracji. Konrad Aksinowicz miał konkretną wizję tej muzyki. Zgłosił się do mnie tez dlatego, że jako pianista byłem dobrym adresatem – chodziło mu o to, by nagrane to było na pianinie, solo. Ta muzyka to nasze wspólne dzieło. 

ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda Marcin Masecki, Konrad Aksinowicz i Ewa Smolińska

A jeszcze dziś dwa ostatnie filmy konkursowe: o 17:00 „Sonata” Bartosza Blaschke,  a o 19.00 „Inni ludzie” Aleksandry Terpińskiej. Po filmach spotkania z twórcami. Partnerem medialnym jest Radio Eska.

ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda