medycy wolica

i

Autor: fot. Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza, Facebook Personel szpitala w Wolicy uhonorowany resortowymi odznakami

Odznaki za walkę z pandemią dla Wolicy. „Nikt nie może zrobić niczego sam”

2021-07-14 16:29

Medycy z Wolicy pod Kaliszem odznaczeni. Honorowe odznaki przyznane przez Ministerstwo Zdrowia otrzymali lekarze oraz pielęgniarki tamtejszego szpitala – za walkę z pandemią koronawirusa. Lecznica dwukrotnie była jednoimienna i przyjmowała wyłącznie chorych z Covid-19.

To podziękowanie nie tylko dla całego zespołu, nie tylko dla tych dziewięciu nagrodzonych osób – mówi lekarka Ewa Zalc-Budziszewska:

– Nikt nie może zrobić niczego sam. Dzielimy się tymi odznaczeniami z całą załogą. Musiały być przyznane imiennie, ale tak naprawdę jest to wyróżnienie dla całego szpitala.

Pandemia była wyczerpująca dla personelu. Brakowało i rąk do pracy, i środków materialnych – wspomina dyrektor szpitala, Sławomir Wysocki.

– Były takie dni, tygodnie, gdzie niemal wszyscy mieszkaliśmy w szpitalu. Nie było mowy, żebyśmy mogli myśleć o domu, rodzinie. To był bardzo trudny okres. Pracy było bardzo dużo a przy tym olbrzymi stres, bo wiadomo, że to była walka nie tylko o życie pacjenta, ale także strach o personel. Był taki moment, gdzie 85% stanu administracji była nieobecna bo wszyscy byli chorzy, więc była taka sytuacja, że my jako dyrektorzy jeździliśmy po zaopatrzenie bo nie miał kto.

W szpitalu w Wolicy przebywali chorzy na COVID-19 pacjenci ewakuowani z Domu Pomocy Społecznej i ośrodka „Salus” w Kaliszu. Ponadto, leczono tam chorych z Wielkopolski południowej. 

Obecnie szpital wrócił do swojej dawnej działalności – leczenia chorób płuc i gruźlicy, w tym powikłań po Covid-19. 

Źródło: Odznaki za walkę z pandemią dla Wolicy. „Nikt nie może zrobić niczego sam”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE