medycy wolica

i

Autor: fot. Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza, Facebook Personel szpitala w Wolicy uhonorowany resortowymi odznakami

Odznaki za walkę z pandemią dla Wolicy. „Nikt nie może zrobić niczego sam”

2021-07-14 16:29

Medycy z Wolicy pod Kaliszem odznaczeni. Honorowe odznaki przyznane przez Ministerstwo Zdrowia otrzymali lekarze oraz pielęgniarki tamtejszego szpitala – za walkę z pandemią koronawirusa. Lecznica dwukrotnie była jednoimienna i przyjmowała wyłącznie chorych z Covid-19.

To podziękowanie nie tylko dla całego zespołu, nie tylko dla tych dziewięciu nagrodzonych osób – mówi lekarka Ewa Zalc-Budziszewska:

– Nikt nie może zrobić niczego sam. Dzielimy się tymi odznaczeniami z całą załogą. Musiały być przyznane imiennie, ale tak naprawdę jest to wyróżnienie dla całego szpitala.

Pandemia była wyczerpująca dla personelu. Brakowało i rąk do pracy, i środków materialnych – wspomina dyrektor szpitala, Sławomir Wysocki.

– Były takie dni, tygodnie, gdzie niemal wszyscy mieszkaliśmy w szpitalu. Nie było mowy, żebyśmy mogli myśleć o domu, rodzinie. To był bardzo trudny okres. Pracy było bardzo dużo a przy tym olbrzymi stres, bo wiadomo, że to była walka nie tylko o życie pacjenta, ale także strach o personel. Był taki moment, gdzie 85% stanu administracji była nieobecna bo wszyscy byli chorzy, więc była taka sytuacja, że my jako dyrektorzy jeździliśmy po zaopatrzenie bo nie miał kto.

W szpitalu w Wolicy przebywali chorzy na COVID-19 pacjenci ewakuowani z Domu Pomocy Społecznej i ośrodka „Salus” w Kaliszu. Ponadto, leczono tam chorych z Wielkopolski południowej. 

Obecnie szpital wrócił do swojej dawnej działalności – leczenia chorób płuc i gruźlicy, w tym powikłań po Covid-19. 

Źródło: Odznaki za walkę z pandemią dla Wolicy. „Nikt nie może zrobić niczego sam”