policja

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Noga z gazu!

2021-10-06 11:35

125 na "50" i to wcale nie jest rekord, z którego należy być dumnym. Tyle na liczniku miał 49 - latek, którego zatrzymała ostrowska drogówka. I nie był wyjątkiem. Tylko w ostatnich dniach policjanci zatrzymali kilku kierowców, dla których ograniczenia prędkości praktycznie nie istniały.

Kolejni zatrzymani przez drogówkę pędzili w terenie zabudowanym z prędkością 119 km/h i 112.

Każdy miał inny powód tego pośpiechu - dla każdego skończyło się tym samym - mandatem, zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące i 10  punktami karnymi.

Policja apeluje, by nie szarżować. Bo pewnie wiele razy się uda, ale taka brawura to nie jest kwestia tylko łamania prawa ale przede wszystkim stwarzania zagrożenia na drodze, które może skończyć się dramatem.

Mówi Piotr Wilkowski, komendant KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie ma praktycznie tygodnia, żebyśmy nie zatrzymywali takich pędzących kierowców. Tłumaczenie jest różne. A nie powinno być go wcale, bo nie powinno być takich sytuacji!

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek.

Wiek kierowcy nie ma - jak się okazuje znaczenia.

Ci zatrzymani w ostatnich dniach mieli - 59, 51, 50 i 33 lata.

Płeć zresztą też - bo najmłodszy zatrzymany kierowca to właśnie kobieta.