napromieniowani.pl

i

Autor: fb Krystian Machnik

Napromieniowani.pl z pomocą

2022-03-15 8:07

Bywał w Czarnobylu wielokrotnie. Nie tylko prowadząc wycieczki, ale przede wszystkim z jeżdżąc z pomocą samosiołom, czyli tym, którzy wrócili do domów w strefie zamkniętej i nie chcą ich już opuszczać.

Krystian Machnik, ostrowianin, podróżnik pojechał po raz kolejny – tym razem na granicę, by bezpiecznie przywieźć jedną z ukraińskich rodzin.

To pani Irina, która zawsze nam pomagała, kiedy jeździliśmy z pomocą do babuszek w Czarnobylu. Jej miasto było bombardowane więc kiedy usłyszeliśmy, że teraz ona potrzebuje pomocy pojechaliśmy po nią. Mieszkanie w Nysie wynajął jej i wyposażył mój kolega, z którym współpracujemy przy wyprawach Paweł Bis. Zadbał nawet o zabawki dla najmłodszego dziecka. Irina uciekła ze swoją dorosłą córkę i dwójką wnucząt w wieku 15 i 2 lata - mówi Krystian Machnik. 

Podróże i akcje pomocowe Krystiana Machnika możecie śledzić na jego fb profilu, a także na napromieniowani.pl

napromieniowani.pl

i

Autor: fb Krystian Machnik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE