Mistrzowie europy

i

Autor: Ilona Juskowiak

Mistrzowie Europy powalczą o kolejne trofea !

2022-05-28 12:16

Zdobyli Mistrzostwo Europy, chociaż ćwiczą od niedawna. Agnieszka Dera i Krzysztof Laskowski z dnia na dzień stali się jednymi z faworytów na polskiej scenie kettlebell liftingu.

Na co dzień zajmują się czymś zupełnie innym. Jednak znajdują czas na swoją pasję, jaką jest kettlebell.

Sport, do którego trzeba mieć dużo siły. Bo konkurencja polega na podnoszeniu ciężaru - jak więcej razy w określonym czasie.

Ostrowianie trenują w kaliskim klubie, pod okiem wciąż aktywnego zawodnika, jak i trenera Roberta Jędrzejewskiego.

Dla nas jest to ogromny zaszczyt, ale i motywacja, bo gdzie trenować jak nie pod okiem najlepszego - mówi Agnieszka Dera.

Wiadomo uczeń zawsze musi doganiać mistrza, tak. A jak mamy trenera, który ma takie tytuły, takie osiągnięcia to jest co gonić, a przez co też my zaczynamy osiągać wyższe cele, no bo chcemy dogonić trenera - dodaje Krzysztof Laskowski.

A apetyt rośnie w miarę jedzenia! Już w czerwcu sportowcy wystąpią w Mistrzostwach Polski - 11 czerwca w Pruszczu Gdańskim i stają się poważnym zagrożeniem dla pozostałych rywali.

I chociaż oboje są bardzo skromni, to wiedzą czego chcą od tego sportu i wymagają od siebie coraz więcej.

Mamy duże chęci, mamy wspaniałego trenera, także tylko potrzeba nam wytrwałości - podsumowuje Agnieszka.

Pokonywania własnych osiągnięć z zawodów na zawody. A miejmy nadzieję, że sytuacja się unormuje i spotkamy się na podestach z tymi najlepszymi i z nimi będziemy rywalizować i z nimi wygrywać, bo to jest jednak najważniejsze w tym sporcie - mówi Krzysztof.

Ostrów Wielkopolski i Kalisz mogą pochwalić się wybitnymi zawodnikami w tej dziedzinie sportu - bo nie każdy z dnia na dzień staję się mistrzem.

Dla nich to pasja, która przerodziła się w styl życia i zachęcają każdego do spróbowania swoich sił w podnoszeniu keetli.

Quiz. Jakim zwierzęciem byłeś w poprzednim wcieleniu?

Pytanie 1 z 10
Jakie zwierzę lubisz najbardziej