sąd

i

Autor: BŹ

Mieli znęcać się nad dziećmi. Wyrok za dwa tygodnie

2022-01-20 11:34

Wyrok poznamy 3 lutego. Na wokandę wróciła głośna sprawa małżeństwa z Ostrowa Wielkopolskiego, które przez cztery lata miało znęcać się - fizycznie i psychicznie - nad czwórką dzieci. Były ksiądz i zakonnica byli rodzicami zastępczymi. Sąd już dwukrotnie skazywał ich na 5 lat więzienia. Ale się odwoływali od wyroków.

Dziś (20.01) Sąd Okręgowy w Kaliszu, przed którym toczy się proces apelacyjny, wyłączył jawność rozprawy.

Obrońca małżeństwa - mecenas Mateusz Horyza - odmówił komentarza. Wiadomo, że oskarżeni chcą uniewinnienia.

Do chwili prawomocnego zakończenia postępowania oskarżeni powinni być uznawani za niewinnych, zgodnie z zasadą domniemania niewinności, o co uprzejmie państwa proszę. To wszystko jeśli chodzi o komentarz z mojej strony.

Dziś w sądzie nie było oskarżonych. Była dwójka z czwórki pokrzywdzonych, którzy są oskarżycielami posiłkowymi w tej sprawie.

To nie jest dobre wracać do przeszłości. Każdy na naszym miejscu chciałby zamknąć już tą sprawę i zapomnieć. Nie każdy sobie potrafi z tym poradzić. Nie było w rodzinie ciepła bezpieczeństwa. Zamiast tego obelgi i znęcanie się fizyczne nad nami. Liczymy na to, że zostaną oni ukarani. I ten cały koszmar się już zakończy.

Sprawa wyszła na jaw w 2013 roku, kiedy jedno z dzieci poskarżyło się nauczycielce, że boi się wracać do domu, ponieważ jest bite młotkiem po głowie.

Dramat czwórki dzieci miał w sumie trwać cztery lata - od 2009.

Decyzję kaliskiego sądu poznamy za dwa tygodnie.

Sonda
Czy prawo do aborcji powinno znaleźć się w Karcie Praw Podstawowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE