stacja Michałków

i

Autor: Aeroklub Ostrowski

Michałków ma swoją stację tankowania. Nowa inwestycja na podostrowskim lotnisku

2020-05-06 14:09

Plany były już dawno. W końcu udało się je zrealizować. Na lotnisku w podostrowskim Michałkowie stanęła ​dwukomorowa stacja tankowania statków powietrznych. Ma 30 tysięcy litrów pojemności. Po uzyskaniu koncesji- lotnisko będzie mogło paliwo sprzedawać.

Aeroklub Ostrowski o takiej stacji marzył od dawna. Starania o jej uruchomienie rozpoczął na przełomie 2018 i 2019 roku. Inwestycję udało się właśnie zrealizować.

Choć trudne czasy pandemii, też nie ułatwiały zadania. Ale dwukomorowy zbiornik już stoi.

Będziemy my mogli korzystać, jako Aeroklub, na własny użytek z tej stacji. A dodatkowo ten zakup pozwala na rozszerzenie naszej oferty i będziemy mogli, po uzyskaniu koncesji, to paliwo sprzedawać. Jest to paliwo typu  AVGAS , samolotowe oraz PB95 , ponieważ niektóre samoloty latają też na paliwo samochodowe.

Mówi Karol Skarżyński, szef Aeroklubu Ostrowskiego.

Do tej pory lotnisko w Michałkowie miało - podziemną stację tankowania- ale tylko na własny użytek. Nowa inwestycja otwiera nowy rozdział - mówią władze Aeroklubu.

Aeroklub Ostrowski mieści się w centrum Polski, myślę, że duża liczba statków powietrznych, która mogłaby tu wylądować i zatankować swój statek, tego nie robi, bo do tej pory nie było takiej możliwości. I przez to też straci cały rejon i gospodarczo i turystycznie. Dlatego tak nam zależało na uruchomieniu tej stacji, która ten krajobraz pozytywnie może zmienić.


Inwestycja pochłonęła ponad 400 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z pożyczki w ramach programu JEREMIE 2 uzyskanej z Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Aeroklub liczy, że wszystkie kwestie koncesyjne zakończą się w najbliższych miesiącach i stacja będzie mogła działać.

aeroklub

i

Autor: Aeroklub Ostrowski