Ludziom na granicy

i

Autor: zhp

Ludziom na granicy - zbiórka w Ostrowie

2021-11-15 9:44

W Kaliszu przygotowano zbiórkę dla polskich żołnierzy, którzy strzegą granicy z Białorusią. W Ostrowie organizowana jest akcja dla koczujących tam migrantów.

Przygotowana lista potrzeb jest szczegółowa i wymagająca, bo znajdują się na niej między innymi powerbanki, kable usb, śpiwory czy kurtki narciarskie. Te ostatnie mają być tylko w męskich rozmiarach i bez odblasków.

Wszystkie rzeczy powinny być raczej nowe, a nie po tak zwanym czyszczeniu szaf.

Akcję zainicjował hufiec ZHP, a włączyły się również fundacje i stowarzyszenia.

- Lista potrzeb jest konkretna. Bo i potrzeby są konkretne - mówią organizatorzy.

Dlaczego nie zbieramy rzeczy nie figurujących na liście? Ponieważ ekstremalne warunki panujące w lesie wymagają produktów przystosowanych właśnie do takich warunków. Dlatego też m.in. nie przydadzą się szaliki, wełniane rękawiczki, czy inne rzeczy znalezione w szafie.

Dlaczego puszki rybne i drobiowe? Spora część osób, którym niesiemy pomoc to muzułmanie, szanujemy ich religię i związane z nią zwyczaje.

Dlaczego na liście znajdują się power banki i kable micro USB? Ponieważ ludzie ci potrzebują utrzymywać kontakt telefoniczny ze wspierającymi ich wolontariuszami.

Zbiórka rozpoczęła się 13 listopada i potrwa do 6 grudnia. Dary można przynosić do siedziby hufca przy Staszica 1.

Sonda
Czy dziennikarze powinni móc relacjonować działania służb na granicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE