coronawirus

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Łożek covidowych będzie mniej! Ruszył proces zwalniania miejsc dla chorych z koronawirusem

2020-12-15 10:27

Do szpitala w Kaliszu wróciła psychiatria. Bo na oddziale nie ma już chorych z koronawirusem. Zgodnie z decyzją wojewody, w całej Wielkopolsce rozpoczął się proces zwalniania łóżek covidowych. Do końca roku ma być ich mniej o ponad pół tysiąca.

W naszym regionie chorzy na COVID - 19 są transportowani albo na oddział zakaźny albo do szpitala jednoimiennego w Wolicy.

Trafiają też do szpitala w Ostrzeszowie. A także Ostrowie, w którym cały czas jest 125 miejsc covidowych, w tym 20 - intensywnej terapii.

Obecnie obłożenie jest na poziomie około 70 procent - mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Aktualnie obłożenie oscyluje wokół 60-70%, ale ze względu na to, że są likwidowane łóżka covidowe w szpitalach ościennych, to tych pacjentów w następnych dniach na pewno będzie przybywać. Nadal jesteśmy przygotowani na pełne obłożenie. Zespoły lekarskie, pielęgniarskie pracują normalnie. Udało nam się zażegnać kryzys, który był kilka tygodni temu związany z brakami kadrowymi. Te osoby, które przebywały na kwarantannach wróciły do pracy i zostały skierowane na poszczególne oddziały.

Pierwszy etap zwalniania łóżek covidowych w Wielkopolsce obejmie szpitale w Wyrzysku, Gostyniu, Kępnie, Kaliszu, Poznaniu, Szamotułach, Wrześni i Krotoszynie. Kolejny - w Nowym Tomyślu, Trzciance i Puszczykowie.

Urzędnicy zapewniają, że dzięki temu oddziały, które leczyły chorych z koronawirusem będą mogły wrócić do swoich właściwych specjalizacji.

Proces ten przebiega zgodnie z wymaganiami wielkopolskiego NFZ-u.

Choinka pod wodą już wystrojona. To tradycja Family Diving!