Obraźliwe imiona dla dzieci.

i

Autor: Getty Images Obraźliwe imiona dla dzieci - których unikać?

Latem będzie więcej miejsc w ostrowskich przedszkolach

2022-05-30 18:31

Taka jest decyzja władz miasta. To po apelach rodziców i radnych, bo po wstępnych zapisach na wakacje - miejsc zabrakło.

Był apel rodziców i radnych, jest reakcja władz Ostrowa. Będą dodatkowe miejsca w przedszkolach miejskich latem.

Bo po wstępnych zapisach na wakacje okazało się, że nie wszystkie dzieci się dostały. To m.in dlatego, że w przedszkolach pojawiły się dzieciaki z Ukrainy.

Informuje, że w lipcu zostały uruchomione dodatkowe dyżury właśnie w przedszkolu nr : 15, 9 i 16, a w sierpniu przedszkole nr 16 i 8. I na ten moment sytuacja wydaje się, w tym aspekcie opanowana - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

Ale jak podkreśla wiceprezydent - to nie jest tak, że dzieci, które przyjechały do Ostrowa z Ukrainy zajmują miejsca przygotowane dla małych ostrowian.

Chce też wyraźnie podkreślić, korzystając z okazji, bo takie głosy również się pojawiały. To nie jest tak, że pierwszeństwo w zapewnieniu opieki podczas wakacji mają dzieci z Ukrainy - tak nie jest. Ale rzeczywiście w fili przedszkola nr 16 przy ul. Królowej Jadwigi, taki specjalny oddział dla dzieci, których rodzice z Ukrainy pracują - zapewniamy - dodaje Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

Od lat w Ostrowie jest tak, że w wakacyjne miesiące przedszkola dzielą się pracą i powstają wspólne.

Placówki mają dyżury w lipcu lub w sierpniu.