powiat

i

Autor: BŹ

Laptopy dla uczniów i nauczycieli szkół technicznych w Ostrowie

2021-01-14 10:21

​140 nowych laptopów wraz z pełnym oprogramowaniem oraz dodatkowym wyposażeniem dla sześciu szkół technicznych z terenu powiatu ostrowskiego. Sprzęt trafi przede wszystkim do uczniów, ale też nauczycieli. Ma pomóc w nauce zdalnej.

Zakupy kosztowały ponad 530 tysięcy złotych. Ale powiat dołożył niewiele ponad 80 tysięcy, bo pieniądze wyłożył Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

W ramach tego konkursu można było zakupić tablety lub laptopy. Po diagnozie potrzeb szkoły wskazały, że bardziej przydatne dla nich będą właśnie laptopy. Samo ogłoszenie konkursu, ogłoszenie wyników, ale także procedury przetargowe przypadły na koniec roku. Zakupiliśmy komputery EccoPC, mające podzespoły markowych producentów, a co najważniejsze spełniające oczekiwania szkół.

Mówi Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego.

- Nauczanie zdalne to wciąż ogromne wyzwanie dla wszystkich. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy pomóc - dodaje starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski.

Zapewnienie sprzętu wciąż pozostawało problemem dla nas i naszych szkół. Moi współpracownicy starali się pozyskać zewnętrzne środki na ten cel. Tym razem pojawiła się szansa z projektu dedykowanego szkołom technicznym. Cieszą się, że ta dosłowna góra laptopów trafi do uczniów. Dziękuję pracownikom Wydziału Rozwoju, za sprawne przygotowanie wniosku i przeprowadzenie procedur.

Wcześniej powiat przekazał 28 laptopów do liceów.

Zestawy są na wyposażeniu szkół. To one decydują o ich podziale między uczniami i nauczycielami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE