hajdasz

i

Autor: AW

Ksiądz H. przed sądem! Bo molestował ministranta! [POSŁUCHAJ]

2021-03-02 14:09

Przyznał się do winy i przeprosił. Po raz pierwszy. W Pleszewie ruszył proces w głośnej sprawie dotyczącej molestowania ministranta. Chodzi o zdarzenia sprzed ponad 20 lat. Śledztwo ruszyło na koniec 2018 i zakończyło się w ubiegłym roku. Dotyczyło siedmiu chłopców. Ale wobec sześciu sprawa się przedawniła. Dlatego kapłan oskarżony został o molestowanie jednego ministranta.

Zdaniem prokuratury - mężczyzna "pomiędzy wrześniem 1998 a majem 2000 w Pleszewie z góry powziętym zamiarem, dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego poniżej 15 roku życia. Dopuścił się innej czynności seksualnej w postaci całowania, przytulania, dotykania miejsc intymnych" - mówił w sądzie prokurator Jakub Łuczak.

Oskarżony podczas śledztwa nie przyznał się do winy. Nie składał wyjaśnień.

W sądzie zmienił zdanie. I przeprosił. Po raz pierwszy.

Dzisiaj chciałbym, i czynię to z serca pokornego bardzo serdecznie przeprosić. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody jaką przez swoją słabość ludzką, nieudolność, grzeszność dokonałem wobec pana Bartłomieja.

Zarzut, o którym mowa został popełniony gdy miałem niespełna 30 lat i nie umiałem zapanować nad swoimi emocjami. I dziś wyrażam żal i skruchę. I proszę o wybaczenie.

Żałuję i przepraszam - mówi oskarżony Arkadiusz H.

Pokrzywdzony przez księdza, dziś dorosły już Bartłomiej, jeszcze przed rozprawą mówił wprost - żadne słowa żalu dziś już nie mają znaczenia. Chcemy tylko sprawiedliwego wyroku.

Cieszę się, że w końcu sprawa zmierza ku końcowi. Długo na to czekaliśmy. Dziś żadne słowa przeprosin nie mają większego znaczenia. Bo na te słowa był już czas.

Liczymy na sprawiedliwy wyrok - mówi pokrzywdzony przez księdza H. Bartłomiej

Sprawa nabrała rozgłosu w maju ubiegłego roku. Ksiądz H. był bohaterem głośnego filmu braci Sekielskich ZABAWA W CHOWANEGO, traktującego o pedofilii w polskim kościele.

Księdzu grozi kara 12 lat więzienia.

Jutro - w środę - kolejny dzień procesu.

Udany przeszczep serca we Wrocławskim szpitalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE