hajdasz

i

Autor: AW

Ksiądz H. przed sądem! Bo molestował ministranta! [POSŁUCHAJ]

2021-03-02 14:09

Przyznał się do winy i przeprosił. Po raz pierwszy. W Pleszewie ruszył proces w głośnej sprawie dotyczącej molestowania ministranta. Chodzi o zdarzenia sprzed ponad 20 lat. Śledztwo ruszyło na koniec 2018 i zakończyło się w ubiegłym roku. Dotyczyło siedmiu chłopców. Ale wobec sześciu sprawa się przedawniła. Dlatego kapłan oskarżony został o molestowanie jednego ministranta.

Zdaniem prokuratury - mężczyzna "pomiędzy wrześniem 1998 a majem 2000 w Pleszewie z góry powziętym zamiarem, dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego poniżej 15 roku życia. Dopuścił się innej czynności seksualnej w postaci całowania, przytulania, dotykania miejsc intymnych" - mówił w sądzie prokurator Jakub Łuczak.

Oskarżony podczas śledztwa nie przyznał się do winy. Nie składał wyjaśnień.

W sądzie zmienił zdanie. I przeprosił. Po raz pierwszy.

Dzisiaj chciałbym, i czynię to z serca pokornego bardzo serdecznie przeprosić. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody jaką przez swoją słabość ludzką, nieudolność, grzeszność dokonałem wobec pana Bartłomieja.

Zarzut, o którym mowa został popełniony gdy miałem niespełna 30 lat i nie umiałem zapanować nad swoimi emocjami. I dziś wyrażam żal i skruchę. I proszę o wybaczenie.

Żałuję i przepraszam - mówi oskarżony Arkadiusz H.

Pokrzywdzony przez księdza, dziś dorosły już Bartłomiej, jeszcze przed rozprawą mówił wprost - żadne słowa żalu dziś już nie mają znaczenia. Chcemy tylko sprawiedliwego wyroku.

Cieszę się, że w końcu sprawa zmierza ku końcowi. Długo na to czekaliśmy. Dziś żadne słowa przeprosin nie mają większego znaczenia. Bo na te słowa był już czas.

Liczymy na sprawiedliwy wyrok - mówi pokrzywdzony przez księdza H. Bartłomiej

Sprawa nabrała rozgłosu w maju ubiegłego roku. Ksiądz H. był bohaterem głośnego filmu braci Sekielskich ZABAWA W CHOWANEGO, traktującego o pedofilii w polskim kościele.

Księdzu grozi kara 12 lat więzienia.

Jutro - w środę - kolejny dzień procesu.

Udany przeszczep serca we Wrocławskim szpitalu